Magazín

Naučte se snídat zdravě bez dlouhého chystání jídla

Snídáte? Je spousta lidí, kteří snídani úplně vynechávají. Tvrdí, že je zbytečná, mohou se přece najíst až ve škole nebo v práci. Navíc tím ušetří čas, který by museli věnovat přípravě jídla. To jsou ale jen výmluvy. Dobrá snídaně nemusí být náročná na přípravu, nebo si ji můžete nachystat den předem.

Snídaně nastartuje mozek a udělá lepší den. Naučte se vstávat o 10-15 minut dříve a udělat si ranní pohodu. Uvařte si kávu, čaj či nalijte džus a posnídejte, co vám chutná. Ať už preferujete sladké či slané snídaně, vše jde vyřešit zdravě a rychle.

První jídlo by vám mělo dát energii do celého dne

Jistě jste někdy slyšeli, že snídani by měl člověk sníst sám, o oběd se rozdělit s přítelem a večeři darovat nepříteli. Na snídani si tedy lze vzít klidně nějakou sladkou bombu, tělo ji totiž během celého dne dokáže spálit. A co kdybyste se naučili vařit sladké zdravé snídaně, které vám ještě navíc dodají dostatek energie a živin?

Pozor na to, ne všechno, co se zdá, je zdravé

Za zdravou snídani spousta lidí považuje například müsli s mlékem. Nenechte se ale zmást, obzvlášť ty pečené se spoustou cukru příliš dobré nejsou. Obecně je lepší nekupovat polotovary a připravit si něco doma. Máte-li rádi sladkosti, spoustu se jich dá vykouzlit třeba z obyčejných vloček. Co byste řekli vločkám osmaženým na troše másla a třtinovém cukru doplněném o bílý jogurt a ovoce? Tohle jídlo připravíte za deset minut. Náročnějším lze doporučit například vynikající mrkvový dort. Ten si v klidu nachystáte den předem a ráno už budete vstávat jen o pár minut dříve.

Někdo raději slané

Také slané snídaně mohou být zdravé. Výbornou volbou je třeba tuňáková pomazánka s tvarohem. Když ji namažete třeba na slunečnicový chléb a nalijete si k tomu sklenku pomerančového džusu, máte vystaráno.

Nevěříte, že jde zdravé snídaně připravovat rychle? Mrkněte se na web fitness trenérky Danči Hájkové nebo kamkoliv jinam na internetu. Podobných jednoduchých receptů jsou stovky. Tak už konec výmluvám. Začněte snídat zdravě.

 

About the author

Makawiel

Leave a Comment