Magazín

Nad tetováním je potřeba přemýšlet

Zatímco na začátku devadesátých let měli v našich zeměpisných šířkách kérku buďto zločinci nebo nějací zbloudilí námořníci, dnes se tímto druhem ozdoby pyšní už skoro každý třetí dospělý našinec.

Skutečně, tetování se během posledních třiceti let natolik zpopularizovalo, že po něm touží skoro každý. Ne všichni zájemci jsou však nakonec s výsledkem spokojení.

Špatná volba může strašit do konce života

Mnohdy nemají lidé problém ani tak s tím, jak tetování vypadá, ale co představuje. Ne každý totiž nad tím před konečným rozhodnutím dostatečně hluboce přemýšlí. Mnozí jedinci si prostě často ve stavu mírné opilosti nechají vytetovat takřka cokoliv, a pak jen trpce litují.

Samozřejmě je možné se tetování zbavit, i když ne tak snadno jako třeba heny. K tomuto účelu se používají speciální lasery, jejichž použití je samozřejmě drahé. Navíc ani nejde o nic příjemného. Hodně potom mrzí i vzniklá jizva. Pokožka zpracovaná laserem totiž již navždy zůstane poznamenaná.

Vhodný tatér

Podstatné je nejen co, ale také kdo a kde. Není zrovna moudré nechat si dělat tetování od nějakých pochybných živlů, kteří své služby nabízejí za pár korun. Už jen nízká ceny by měla být varování.

V tomto případě je rozhodně výhodnější příliš neškudlit a dát peníze profesionálovi, který nejenže již má dostatečné množství zkušeností, ale zároveň svou práci provádí v čistém prostředí a s dezinfikovanými jehlami.

Takové je možné najít kupříkladu v tetovacím salonu Praha. Jedná se o místo, kde se zákazník cítí dobře a kde se mu dostane maximální péče. V tetovacím studiu Praha je sice dráž než někde u amatérů, nicméně vždy je lepší si připlatit než následně litovat.

Správná péče

Tetování bývá po svém dokončení citlivé na světlo i na vodu. Proto je potřeba ho držet ve stínu a při sprchování ho mít zakryté igelitem. Dobré je rovněž postižené místo mazat indulonou, která působí protektivně.

About the author

Jan Neckář

Leave a Comment