Magazín

Na dovolenou trochu jinak

Přichází doba přemýšlení o letní dovolené. Cestovní kanceláře se nám už snaží připomenout, že objednávat first minute zájezdy nás vyjde výhodněji, vůně moře se na nás valí z plakátů a reklam. Ale opravdu chcete zažít další takovou tuctovou dovolenou, jakou inzerují běžné kanceláře?

Ne. Občas je třeba něco udělat jinak než většina. Je to tak s alternativní medicínou i s dovolenou. Budete raději vyprávět o dovolené na Kanárech nebo v čokoládové Umbrii? Pravděpodobně o tom druhém, zní to daleko zajímavěji.

A přesně s takovým konceptem přichází CK Monoi, která poskytuje zájezdy na míru.

Zrovna zmiňovaná čokoládová Umbria vás vyjde ještě o něco levněji než Kanáry, přitom poskytuje daleko zajímavější program. Pokud jste aspoň trochu akční typ, z nápadů cestovní agentury Monoi budete nadšení. Naplánují vám dovolenou s programem pro každý den a nudit se určitě nebudete. Navíc se obloukem vyhnete přeplněným resortům, kam jezdí všichni. Vy poznáte něco unikátního.

Spokojíte se s průměrem?

Jestliže ano, tak vzhůru do nejbližší cestovky a objednejte si zájezd do Chorvatska. Pokud ne, dovolená na míru je určená přesně pro vás. Plánuje se individuálně pro jednu rodinu, skupinku kamarádů či pár. Přímo na webu Monoi najdete rozepsané některé povedené naplánované dovolené. Nabídka zahrnuje Indii, Brazílii nebo JAR. Každý pobyt je přitom spojen s nějakou zajímavou aktivitou – jízda jeepem, cvičení jógy, návštěva safari atd.

Lákavá exotika

Možnosti jsou nekonečné, musíte jen zapomenout na ten zažitý model, že dovolená znamená týden válení se na pláži u moře nebo u hotelového bazénu. Někdo si pod pojmem exotická dovolená představí válení se v exotické destinaci. Ve skutečnosti je to o něčem jiném – o prozkoumávání přírody v Keni, plavbě na velké lodi, objevování říše Inků nebo vietnamské škole vaření. Pojem exotická dovolená koneckonců nejlépe definuje sama nabídka cestovní agentury Monoi.

About the author

Makawiel