Magazín

Meditace pomáhá udržovat mozek zdravý

Výsledky studie z bostonské nemocnice (General Hospital) dokazují, že lidé, kteří pravidelně meditují si lépe udržují duševní zdraví a mozek v kondici.

Šestnáct dobrovolníků podstoupilo kurz na meditaci a relaxační cvičení, a prováděli tato cvičení každý den 30 minut. O osm týdnů později se díky magnetické rezonanci ukázalo, že se jim zvětšila šedá hmota mozková a to především v oblastech, které odpovídají schopnosti se učit nové věci, oblasti paměti, empatii a soucitu, vnímání sebe sama a regulaci emocí.

Vidíme, co se s mozkem děje, když člověk pravidelně medituje. Účastníci pokusu sami říkají, že se cítí lépe a méně vystresovaní, říká autorka studie Sara Lazar pro Washinton Post a pokračuje: Konečně máme důkaz, že meditace pomáhá a ani to nezabere tolik času, kolik bychom čekali.

Gary Kaplan, ředitel Kaplan Center for Integrative Medicine v McLean k tomu dodává, že lidé také lépe spí, méně si stěžují na bolest, úzkost a deprese a celkově se cítí lépe v porovnání s dobou, kdy nemeditovali. Samozřejmě, že meditace není úplně snadná, mysl má tendenci těkat, je těžké se naučit být soutředěný a žít v přítomném okamžiku.

Více na : http://www.medindia.net/news/In-Just-a-Few-Months-Mediation-Boosts-Brain-Health-81014-1.htm#ixzz1F4jPc9Cf

About the author

Makawiel