Nezařazené

Jak si zajistit dovolenou bez trávicích potíží?

Written by Makawiel

Tak jste se konečně dočkali a je před vámi ta dlouho očekávaná letní dovolená. Každý mi ale dá určitě za pravdu, že pokud nás na ní potkají nepříjemné trávicí potíže z orientálního jídla i jen prostě z „jiné“ vody, dokáže nám to celou dovolenou hodně znepříjemnit.

Proto se raději pojistěte, aby se vám tyto problémy vyhnuly a vy si mohli užívat léta, sluníčka a pláže bez jakýchkoli starostí.

Boil it, cook it, peel i tor forget it!“

Tohle mezinárodní pravidlo je zlatá rada, která nás nabádá, jak správně na dovolené jíst. Uvař to, upeč to, oloupej to nebo to nech prostě být. Před každým jídlem byste si na tohle „pořekadlo“ měli vzpomenout. Ale co to v praxi vlastně znamená?

  1. Důležitá je tepelná úprava

Raději se vyhněte zeleninovým salátům z čerstvé zeleniny či dokonce se zálivkou nebo s majonézou. Stejně tak byste měli být opatrní i na čerstvé ovoce. Tatarák nebo pouliční fast food obejděte velkým obloukem. Hodně riziková je také námi tak oblíbená zmrzlina.

  1. Ovoce a zelenina? Jedině oloupané!

Pokud opravdu nemůžete odolat chuti na čerstvé ovoce či zeleninu, vyberte si pouze takové, které mají nejedlou slupku, jež je chrání. V případě, že opravdu potřebujete jíst i ovoce bez slupky, důkladně jej omyjte balenou vodou.

  1. Voda z kohoutku nebo z pouličních fontánek? NE!!!

Sice většinou bývá tato voda pitná, ale stejně tak může obsahovat bakterie, na které není naše tělo zvyklé. Raději si kupte vodu balenou v místním obchodě. Stejný pozor byste si měli také dát na drinky s ledem. Ten může samozřejmě pocházet také z kohoutkové vody. Častokrát bývá právě led tím největším „semeništěm“ bakterií, které nám dokážou dovolenou a zažívání doslova zničit.

Stačí jednoduše dodržet tato základní pravidla a už si jenom užít dovolenou bez jakýchkoli starostí či problémů.

About the author

Makawiel