Nezařazené

Řapíkatý celer – pomůže nejen s hubnutím, ale i proti zánětu

Written by Makawiel

Tento druh zeleniny byste ve svém jídelníčku rozhodně neměli vynechávat. Řapíkatý celer totiž prospívá trávení, krevnímu tlaku i diabetikům. Navíc obsahuje plno vitaminu C, draslík, hořčík a fosfor.

Zázračná zelenina

Tato zajímavá potravina je pro naše tělo velmi prospěšná, dokonce bývá mnohdy označována jako superpotravina. Již ve 100 gramech řapíku získáte celodenní dávku vitaminu C. Kromě toho však doplní vašemu tělu také vitamin B, A a E. Z minerálních látek pak obsahuje velké množství draslíku, fosforu a hořčíku. Pravidelná konzumace řapíkatého celeru je prospěšná pro střeva, vyrovnává hladinu cukru v krvi, neutralizuje a odstraňuje toxiny z těla. Ulevit vám může i při refluxu či pálení žáhy.

Podpora při hubnutí

Řapíkatý celer obsahuje velké množství vlákniny, díky tomu povzbudí metabolismu, zasytí a zažene chuť k jídlu. Díky tomu se hodí i při redukci váhy. Konzumovat ho můžete klidně syrový, další možností je příprava čerstvé šťávy. Jedná se však o zeleninu s velmi specifickou chutí, proto můžete přidat jablko, okurku, mrkev či červenou řepu. Díky tomu získáte zdravé smoothie, které podpoří váš organismus a doplní velké množství důležitých živin.

Příprava řepíkatého celeru

Důležité je pořídit kvalitní celer v obchodě. Většinou bývá prodáván v igelitovém obalu, aby neosychal a nepoškodil se. Listy by měly být svěží a neovadlé. Pokud je již ořezaný, kontrolujte, zda řapíky nejsou gumové a oschlé. Listy si můžete nechat, slouží jako skvělé koření podobně jako libeček. V potravinové folii vydrží v lednici klidně i týden.

Řapíkatý celer můžete připravovat na mnoho různých způsobů, populární je zejména v americké kuchyni. Záleží tedy jen na vás, na jaký způsob si chcete tuto superpotravinu připravit.

Jediným minusem tohoto zázraku může být to, že je silným alergenem. Dejte si proto pozor na případnou vyrážku, pálení či potíže s dýcháním. Alergické projevy můžete zmírnit tepelnou úpravou.

About the author

Makawiel