Nezařazené

Kokosový olej jako skvělý pomocník pro správnou funkci organismu

Written by Makawiel

Kokosový olej je velmi oblíben, pro své pozitivní účinky bývá dokonce označován jako superpotravina. V čem spočívají jeho výhody a proč byste ho i vy měli zařadit do svého života?

Složení kokosového oleje

Tento zázračný olej obsahuje unikátní kombinaci mastných kyselin, které mají silné medicínské účinky. Zejména se jedná o dlouhé řetězce trygliceridů, ty se v těle metabolizují jinak než ostatní mastné kyseliny. Přechází totiž z jater do trávicího traktu, tam jsou poté zužitkovány jako rychlý zdroj energie. Kokosový olej je oblíbený například v jižním Pacifiku, lidé, kteří kokos bohatě konzumují, mají pevné zdraví a jsou bez známek onemocnění srdce a cév.

Účinky na zdraví

Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, která má schopnost bojovat proti bakteriím, virům i jiným infekcím. Společně s obsaženým monolaurinem je tedy tento olej ceněn pro svou schopnost zabíjet škodlivé patogeny. Kromě toho dokáže tato potravina také zmírňovat křeče i záchvaty u dětí s epilepsií. Navíc kromě jídla můžete kokosový olej využít jako kosmetiku. Předchází totiž tvorbě vrásek a volné pokožky. Také slouží pro zvlhčování pokožky.

Zlepšení trávení

Zažívací problémy jsou poměrně časté. Pokud trápí i vás, zvažte přidání kokosového oleje do jídelníčku. Dokáže totiž pomoci s řadou onemocnění, například syndrom dráždivého střeva ale i přítomnost bakterií v žaludku. Mastné kyseliny totiž tlumí růst bakterií i parazitů. Kromě toho tento olej pomáhá také předcházet inzulínové rezistenci, čímž snižuje riziko rozvoje cukrovky II. typu.

Kokosový olej je velmi užitečnou potravinou. Ať už ho chcete užívat vnitřně, zvenčí či na vaření, vždy poskytne mnoho pozitivních účinků. Dokonce může sloužit i při hubnutí, snižuje totiž pocit hladu, také snižuje obezitu v oblasti břicha a pasu.

About the author

Makawiel