Nezařazené

Jak zvládnout boj proti jarní únavě?

Written by Makawiel

Někdy může nastat období, kdy necítíte nic jiného než únavu. To může být velmi demotivující a vyčerpávající, proto byste s tím měli co nejrychleji zatočit. Jak zmírnit příznaky jarní únavy, kde se vůbec bere a jak se jí zbavit? Pomoci vám může i změna jídelníčku a aktivní životní styl.

Původ jarní únavy

Jaro je obdobím, kdy přichází hezčí počasí, stále jsou však velké teplotní výkyvy. To může organismu velmi škodit. Stejně tak jako změny tlaku. Obzvláště když se objeví první teplé dny a vy je trávíte v práci, zasáhne vás to více, než když jste se práci věnovali v zimě. Věčné změny mohou způsobovat náladovost, podrážděnost i únavu. Nejedná se o nic nenormálního, je však důležité to brzy řešit, aby vás to nezasáhlo ve velkém měřítku, kdy to pak může dlouhodobě škodit psychice.

Osvěžte svůj jídelníček

Na jaře tělo potřebuje velké množství vitaminů, z toho důvodu byste měli do jídelníčku zařadit dávky ovoce a zeleniny. Skvělým doplňkem stravy jsou zeleninové a ovocné šťávy. Ty skvěle doplní chybějící vitaminy, potěší chuťové pohárky a nakopnou celé tělo. Proti únavě pomáhají také luštěniny. Zeleninou byste neměli přímo nahrazovat jídla, spíše je o zeleninu či ovoce obohaťte, aby tělu dodaly potřebné živiny. Zdravé stravování dokáže tělu opravdu prospět.

Důležitá je snídaně

To, jakou budeme mít náladu, může často ovlivnit už to, jak vstaneme. Špatné ráno dokáže pokazit celý den. Z toho důvodu nenechte nic náhodě a začněte den vydatnou skvělou snídaní. Snažte se vyhnout bílému pečivu, volte raději celozrnné a k němu nízkotučné sýry, kvalitní šunku a zeleninu. Pokud máte radši sladkou snídani, dejte si neslazené cereálie. K pití se hodí ovocné šťávy či bylinkový čaj. Poctivá snídaně dokáže zahnat hlad a zlepšit náladu, s plným břichem se den přeci jen začíná lépe.

Jarní únavou trpí mnoho lidí, rozladit nás mohou i maličkosti. Proto jsou důležité drobné rituály jako je pravidelná snídaně a správná strava, která doplní chybějící živiny. Díky tomu byste se měli během pár dní cítit lépe.

About the author

Makawiel