Magazín

Jak mít pod kontrolou hladinu krevního cukru? Pořiďte si glukometr

Pro lidi, kteří trpí cukrovou, je měření cukru v krvi víceméně na denním pořádku. Naštěstí to dnes velmi usnadňují malé praktické přístroje v podobě glukometrů. Jak fungují, kde je můžete objednat a jaké pokročilé modely existují?

Přesné měření hladiny krevního cukru

Pro nastavení optimální dávky inzulinu je nezbytně nutné vědět, jaké máte aktuálně množství cukru v krvi. A to zjistíte s pomocí malých, ale šikovných přístrojů, které najdete pod označením glukometry. Většina modelů má opravdu kapesní rozměry a poměrně snadné ovládání. Důležitou součástí je displej, kde se vždy zobrazuje výsledná hodnota. I v případě opravdu kvalitních glukometrů se však může stát, že měření nebude ideálně přesné. To je způsobeno například jinou velikostí kapky krve. Snažte se tak opravdu maximálně dodržovat návod stanovený výrobcem konkrétního modelu.

Glukometry s připojením k mobilnímu telefonu

Pro ještě větší přehled o vašich naměřených hodnotách i o tom, jak se hladina krevního cukru vyvíjí v průběhu času, si můžete pořídit ještě o něco více propracované glukometry. Ty nabídnou možnost propojení s chytrým mobilním telefonem. S tím pomůže speciální aplikace, kde následně uvidíte výsledky a potřebné statistiky. Cena takových glukometrů je o něco vyšší, ale někdo rozšířené funkce dokáže velmi dobře využít.

Nezapomeňte na objednání dalších pomůcek

Kvalitní glukometry pořídíte například na specializované internetové lékárně. Tam najdete také další nezbytné pomůcky. Jde o vybavení, které se postupně spotřebovává, takže je nutné ho jednou za čas doplnit. Při objednávce tak nezapomeňte na lancety, testovací proužky nebo odběrová pera. Veškerý nabízený sortiment je v lékárenské kvalitě, a ještě k tomu za příznivé ceny, které se vyplatí.

About the author

Jan Neckář