Magazín

Éterické oleje na nachlazení

S prvními podzimními dny nás může překvapit nachlazení. Kromě důkladného pitného režimu a zklidnění hektického tempa, nám může ulevit od prvních příznaků také aromaterapie. Pojďme se podívat, jak nám můžou pomoci éterické oleje.

Mezi nejčastěji využívanými a dostupnými oleji při nachlazení nalezneme tea tree (čajovník), rozmarýn, eukalyptus, tymián, levanduli, heřmánek či citron. Každý z těcho olejů má specifické účinky a to jak na naše fyzické zdraví, tak v oblasti psychiky. Všechny uvedené oleje působí protivirově a protizánětlivě, citron působí proti bolesti hlavy, levandule povzbuzuje imunitní systém, uvolňuje tenzi a snižuje krevní tlak.

Jednou z možností je inhalace, účinné látky pronikají do dýchacích cest, kde rovnou působí. Další oblíbenou formou, jak nechat působit éterické oleje je koupel nohou. Pro komplexní účinek éterických olejů nakapejte pár kapek do aromalampy a nechte působit v mísnosti, kde trávíte nejvíce času.

Na trhu je široký výběr éterických olejů, dbejte prosím na výběr kvalitního oleje, který bude obsahovat pouze přírodní silice, jedině tak dosáhnete očekáváného účinku. Na oleji by měl být uveden latinský název rostliny, ze které byl získán a země původu. Dalším ukazatelem je cena, často je nutné si za kvalitu připlatit.

About the author

Makawiel