Magazín

Deepak Chopra jako autor počítačové hry aneb meditujte pokrokově

Světoznámý lékař a autor takových bestsellerů jako je „Sedm duchovních zásad jógy“„Léčba těla a mysli“ nebo „Vytváření hojnosti“ se pustil do neobvyklého projektu. Vytvořil počítačovou hru, díky které můžete meditovat před obrazovkou a také procvičit tělo, aby se vám harmonizovaly čakry.

Hra určená pro konzole X-Box 360 a Nintendo Wii, které nese název Leela (což v sanskrtu znamená „hrát“), slibuje, že vám pomůže zbavit se stresu. Jak na X-Boxu tak na Wii díky speciálním ovladačům, které reagují na pohyb ruky hráče, můžete například cvičit některé jogové pozice před televizní obrazovkou. Leela obsahuje 43 různých cvičení a miniher zaměřených například na správné dýchání během meditace.

„Sledoval jsem celou tu kulturu videoher a jednoho dne jsem si uvědomil, že se skvěle hodí pro procvičení toho, co říkám ve svých knihách. A že to navíc můžu udělat zábavnou formou bez nutnosti velkého nasazení intelektu a pohroužení se do knih,“ vysvětluje svůj nápad Deepak Chopra.

„Když jsem se díval na videohry, zjistil jsem, že mohou být úžasným nástrojem, jak rozvíjet mozek. To, co by trvalo biologické evoluci sto let, může díky hrám trvat pár měsíců, teday rozvoj lidského mozku. Ještě to nevidíme, ale brzy to poznáme,“ dodává Chopra.

„Chci také ukázat tuto hru lidem, kteří se zabývají neurologií a zkoumají například Alzheimerovu chorobu a podobná onemocnění, protože bych rád provedl sken mozku lidí před tím, než hráli tuto hru a poté. Dokázat, jak se mozek vyvine za šest měsíců hraní této hry. Ale pokud by to neměla být legrace, nebude to fungovat, pro mě je nejdůležitější, aby vás ta hra bavila,“ uzavírá Chopra.

Hra Leela pro Nintendo Wii a Xbox 360 Kinect vyjde v listopadu 2011. Zajímavý tip na vánoční dárek.

Trailer ke hře Leela na youtube:

About the author

Makawiel