Magazín

Ženšen jako prevence proti civilizačním chorobám

Přechod mezi ročními obdobími nebývá pro lidský organismus snadný. Především přechod z léta na podzimní chladné a sychravé počasí. Pro nepřipravený lidský organismus to bývá šok. Pak se u nás objevuje nachlazení, chřipka a jiné civilizační choroby. Jak těmto nemocem předcházet?

Přírodní byliny pro zdraví

Na trhu je k dispozici nepřeberné množství vitamínů a doplňků stravy, ale mezitím nejúčinnější jsou přírodní byliny. Jednou z nejúčinnějších bylin pro lidský organismus je ženšen. Korejský ženšen se vyskytuje v přírodě pouze na 3 místech – Korea, Sibiř a Mandžutsko. Právě Korea je nejvhodnějším místem na pěstování ženšenu.

Účinné látky zvané ginsenosidy se vyskytují v kořenu ženšenu. Nejvíce těchto látek je v kořenu starém 6 let.

Účinné látky pro lidský organismus

Ginsenosidy mají velmi blahodárné účinky na lidský organismus. Tyto látky a jejich účinky byly potvrzeny v mnoha studiích. Mezi hlavní přednosti ginsenosidů patří:

  • působení na centrální nervový systém – zmírnění horečky, tlumení bolesti
  • léčení cukrovky
  • chrání játra, reguluje krevní tlak
  • napomáhá překonávat únavu
  • působí preventivně proti rakovině

Ženšen je tak vhodný pro všechny, kteří potřebují během dne doplnit energii a soustředění. Ženšen dodává lidskému tělu energii, odbourává únavu a stres a je účinný proti bolestem hlavy.

Ostatní druhy ženšenu

Kromě korejského ženšenu existují ještě další druhy, jako je například ženšen pětilistý, divoký ženšen, nebo ženšen červený. Účinky těchto ženšenů jsou obdobné jako u korejského. Liší se jen ve způsobu pěstování a zpracování.

About the author

Makawiel