Magazín

Navštivte stomatologii v Praze a zastavte zubní kaz

Written by Jan Neckář

Zubní kaz (karies) je jedním z nejrozšířenějších infekčních onemocnění na světě. Je způsoben bakteriálně-chemickými odvápňujícími a rozpouštěcími procesy, které se projevují bílými zónami, tmavým zbarvením nebo defekty – „dírami“ – v zubu. Zubní kaz je možno určit při stomatologickém vyšetření na stomatologii Praha. Předcházet mu lze pomocí pravidelných návštěv dentální hygieny Praha.

Vznik zubního kazu

Jak vám potvrdí zubaři v Praze, při tvorbě zubního kazu jde vždy o spolupráci čtyř faktorů: zub, bakterie, cukr a čas.

Úžasné je, že pokud jeden faktor chybí, zubní kaz nevznikne!

  • Pokud navštívíte zubní ordinaci v Praze včas, kaz ve sklovině bude malý a vyžádá si jen krátké ošetření v jednom sezení.
  • Kaz v zubovině je větší a šíří se v ní mnohem rychleji než ve sklovině. V zubní ordinaci Praha 2 tak strávíte více času, ošetření bude trvat déle.

I přes dokonalé ošetření stomatologem Praha se může stát, že zaplombovaný zub začne později kvůli infikované pulpě bolet. Infekce v zubní dřeni může způsobit bolest, odumření zubní dřeně, hnisavý váček pod kořenem a vznik dalších komplikací, kdy bude třeba zubaře Praha 2 znovu vyhledat.

TIP: K dokonalému úsměvu vám mohou pomoci neviditelná rovnátka zhotovená na míru, navštivte některou z moderních ordinací ortodoncie v Praze

Každý zub je důležitý

  • Zuby zajišťují žvýkací schopnost člověka (neodkládejte proto návštěvu zubaře Praha 2). Funkční chrup slouží k rozmělňování a rozdrcení potravy, což je první fáze trávení. Statistické průzkumy ukazují, že lidé s nedostatečnou žvýkací schopností častěji trpí onemocněním trávicího traktu, zejména žaludku.
  • Úplný chrup zajišťuje přiměřené zatížení čelistního kloubu – jeho přetížení způsobuje bolesti až zánět.
  • Stomatologové Praha vám potvrdí, že zuby ovlivňují vzhled člověka, jeho rysy, zejména v oblasti úst. Pokud chybí zuby, tváře a rty vypadají, ústní koutky klesají, nos a brada vyčnívají, vrásky se prohlubují, stávají se výraznějšími a člověk nabývá stařeckého vzezření.
  • Zuby ovlivňují výslovnost. Pokud chybí, dochází k jejímu zhoršení.

Vzniká nová, fyziologicky a mechanicky nevhodná situace nepříznivě působící na ostatní zuby. Je proto doporučováno defekt vzniklý po vytržení zubu co nejdříve řešit, nejlépe pomocí zubních implantátů v Praze.

About the author

Jan Neckář