Těhotenství a porod

Těhotenství a porod

Alternativní medicína a těhotenství

Těhotenství a porodTěhotenství a porod patří v životě ženy k velkým okamžikům. Jak vám může pomoci v tomto období alternativní medicína?

Očistit tělo už před početím

Pokud žena plánuje těhotenství, doporučuje mnoho odborníků z alternativní medicíny, začít se zodpovědně věnovat svému tělu i psychice alespoň půl roku předem. Žena by samozřejmě měla dbát na zdravou stravu (omezit živočišné tuky, zajímat se o původ a složení jídla, omezit sojové produkty, nejíst syrové maso, vyhnout se rafinovanému cukru a průmyslovým polotovarům a zvýšit příjem kyseliny listové), pohyb (případně snížit nadváhu), vyhýbat se alkoholu, přestat kouřit, raději používat bio kosmetiku a ekologicky nezávadné prostředky na úklid, ale také se naučit relaxovat a pokud možno se vyhýbat stresu.

Pokud navíc žena dlouho brala hormonální antikoncepci, trpí na kvasinkové záněty, alergie, ekzémy a další potíže, doporučuje se detoxikace těla za pomoci určitých dietních opatření, bylin apod. Nejlepší je takové rozhodnutí konzultovat s odborníkem, který navrhne postup přímo na míru. Detoxikace a zdravý životní styl by měl dodržovat i partner ženy, tím se zlepší kvalita jeho spermií a je větší šance, že se zárodek bude správně vyvíjet.

Alternativní porod?

Zejména díky feministickému hnutí, čím dál více se rozmáhající alternativní medicíně, ale také mnoha výzkumům a publikacím psychologů, antropologů a sociologů se v posledních letech více hovoří o tom, jak přistupovat k porodu šetrně, bez přílišných zásahů lékařů a bez použití medikamentů.

About the author

Makawiel