Detoxikace

Posilte před podzimem svou přirozenou obranyschopnost přírodní cestou

Written by Makawiel

Posílení imunitního systému je slovní spojení, které už tak nějak zdomácnělo. Reklamy na nás v televizi a na internetu chrlí přípravky a doplňky stravy, které zaručeně fungují a díky nim vám nebude během sychravého období hrozit žádné nachlazení, chřipka a jiná onemocnění, která k zimě a podzimu patří. Ovšem užíváním těchto přípravků se často dočkáte pouze předražené moči. Vyzkoušejte, tělu přirozenější a přírodnější metody, jak posílit svou imunitu.

Obsah

Citrusové plody

Není žádným tajemstvím, že čaj s citronem je skvělým pomocníkem v boji s nachlazením. Ovšem citrony a ostatní citrusové plody působí také preventivně proti nachlazení a chřipce. Vitamíc C, který citrusové plody obsahují, zvyšuje produkci bílých krvinek, které jsou klíčem k boji proti infekcím.

Červené papriky

Červené a oranžové papriky obsahují často až 3x více vitamínu C, než citrusové plody. O tomto faktu bohužel málokdo ví. Kromě jsou papriky bohatým zdrojem betakarotenu.

Kromě posílení imunitního systému pomáhá vitamín C udržovat zdravou pokožku. Beta karoten, který vaše tělo přeměňuje na vitamin A, pomáhá udržovat vaše oči a pokožku zdravé.

Brokolice

Brokolice je plná zdraví prospěšných látek, které se však často zničí tepelnou úpravou. Pokud zpracujete brokolici pouze na páře, dočká se vaše tělo vitamínů A, C a E, vlákniny a mnoha dalších antioxidantů.

Česnek

Česnek je součástí téměř každé kuchyně na světě. Dodává jídlu říz a je důležitý pro vaše zdraví.

Je nápomocný v boji proti infekcím. Česnek může také zpomalit tvrdnutí tepen a pomáhá snižovat krevní tlak.

Zdá se, že vlastnosti česneku zvyšující imunitu pocházejí z vysoké koncentrace sloučenin obsahujících síru, jako je alicin.

Zázvor

Zázvor snižuje zánět v těle, což pomáhá především při bolestech v krku. Zázvor může také pomoci při žaludeční nevolnosti.

About the author

Makawiel