Bylinná léčba

Bylinky od našich babiček

Written by Makawiel

Tak jako naše babičky, tak ani vy nemusíte hned běžet k lékaři pro pilulky, masti a jiné chemické přípravky hned v momentě, kdy cítíte, že na vás něco leze. Stačí se porozhlédnout v naší překrásné přírodě, zavítat na louku, do lesa nebo břeh místního potoka. Tam všude najdete bylinky, které poslouží vašemu zdraví. A nejen ony samotné, ale sama procházka přírodou vám pomůže zrelaxovat a srovnat si myšlenky. V naší přírodě najdete nespočet velmi účinných bylinek, které vyléčí nejen vaše nemoci.

Obsah

Kořen pampelišky

Tento přírodní produkt poslouží při svědění kůže, vyrážkách, navíc stabilizuje žaludeční šťávy a pročišťuje žaludek od bakterií. Dále pomáhá při dně a revmatismu. Použít se dá i při žloutence nebo na léčbu zanícené sleziny. Kořen pampelišky obsahuje inulin, který pomáhá regulovat hladinu krevního cukru. V tlustém střevě jeho živiny upravují střevní mikroflóru. Napomáhá při infekci močových cest a má močopudné účinky.

Přeslička rolní

Tato bylinka je jednou z nejvýznamnějších zdrojů křemíku. Ten napomáhá ke správné výživě vašich vlasů, zubů, nehtů a pleti. Její močopudné účinky se dají využít při léčbě močových cest, a to při zánětu ledvin tak při zánětu močového měchýře. Pomáhá též při zánětu kostní dřeně, bolestivé menstruaci, křečích žaludku nebo jaterních či žlučníkových záchvatů.

Třezalka tečkovaná

Čaj, uvařený z této velmi známe bylinky, má tišící schopnosti, a proto se doporučuje pro celkové zklidnění organismu. Především při nervových potížích, stresu, nespavosti nebo v době přechodu. Dále tiší nepříjemné bolesti trojklaného nervu a časté průjmy a upravuje menstruaci u žen. Jediným negativem může být, že snižuje účinky hormonální antikoncepce.

Jmelí bílé

Neslouží jen jako vánoční výzdoba ale i jako ozdravný přírodní prostředek pro stabilizaci srdce a krevního oběhu, vysoký tlak snižuje, a naopak ten nízký zvyšuje. Mírní návaly krve do hlavy, hučení v uších, závratě a poruchy zraku. Celkově upravuje váš hormonální systém. Je vynikajícím léčivem proti ucpávání cév a diabetu 2.typu, protože upravuje činnost slinivky.

About the author

Makawiel