Cvičení

Zbavte se stresu pravidelnou meditací

Written by Makawiel

Trápí vás stres? Máte pocit, že už nemáte sílu jít dál? Možná jste jen ztratili spojení se svým vnitřním já. Nalezněme k němu opět cestu.

Proč meditovat?

Psychická pohoda se podepisuje i na našem zdraví. Naše tělo je jeden velký fascinující úkaz a většina zdravotních problémů má původ právě v našem duševním zdraví. Krční páteř a problémy se zády jsou úzce spjaty s mírou stresu, které musíme denně čelit. K tomu přidejme bolest očí, kterou si přinášíme z práce za svítícím monitorem – a návštěva lékaře vás nemine. Zkuste to dnes jinak.

V dnešním uspěchaném, často až hektickém světě, zapomínáme, že máme právo vypnout. Ovlivněni sociálními sítěmi chceme být dokonalí a vyrovnat se všem instagramovým hvězdám, možná být dokonce i lepší než oni. To ale nejste vy. Fikce a realita upravená ve Photoshopu nás natolik ovlivňuje, že zapomínáme, kým ve skutečnosti jsme.

Dejte šanci číslům

Nalezení sebe sama je přitom velice jednoduché. Pohodlně se usaďte nebo lehněte a jen počítejte do deseti. 1 nádech, 2 výdech. U čísla 10 se opět vraťte k jedničce a začněte znovu. Zpočátku se pravděpodobně přistihnete, jak počítáte dál 11,12,20. Váš mozek vás přestal poslouchat a myšlenky vás odvádí pryč. Zahajte svou meditaci znovu a soustřeďte se jen na čísla. Vše kolem zmizí. Žádný stres. Žádné povinnosti.

Hlas, který vás povede

Staré dobré Ohm, vaši meditaci pozvedne ještě o kousek výš. V pohodlné poloze se zhluboka nadechněte a s dlouhým pomalým výdechem řekněte „ohmmmm“. S každým dalším vyslovením se vám odblokuje jedna čakra a vás pohltí klid a síla přítomnosti. To, co bylo, prostě nezměníte a budoucnost je ještě daleko – rozhodujte se tady a teď.

Objevili jste své ztracené já? Stačí jednou týdně vyhradit čas jen sobě, zasloužíte si to. Zdraví máme jen jedno, jeho nemalou část tvoří psychická rovnováha. I o tom je jiná medicína.

About the author

Makawiel