Nezařazené

Udržujte si stále pěstěné a reprezentativní nehty – poradíme vám, jak na to!

Written by Makawiel

Každá žena ví, že nehty jsou její největší vizitkou. Proto spousta z nás pravidelně navštěvuje manikérku, která se o naše nehty profesionálně postará. Ale kde na tyto návštěvy brát pořád čas? V dnešní uspěchané době není nic jednoduchého si vyhranit pravidelně dobu, kdy budeme manikérku navštěvovat. A navíc – těch peněz, co za úpravu nehtů utratíte! Proč se tedy nenaučíte, jak se o nehty starat sama doma? Rádi vám poradíme!

1. Jak správně nehty stříhat?

Nedá se přesně určit, kdy je nejvhodnější čas ke stříhání nehtů – je to v podstatě individuální, jelikož každému rostou nehty jinak rychle. Všeobecně je dáno že nehty na rukou byste si měli stříhat jednou týdně, nehty na nohou jednou za dva týdny. Nůžky ale musí být vždy kvalitní, ostré a hlavně zaoblené, aby dokázaly nehty zastřihnout pěkně do obloučku. Nicméně na nohou je třeba stříhat nehty do rovna, jelikož mají tendenci zarůstat.

2. Jak se zbavit nedokonalostí?

Odpověď je naprosto jednoduchá – použijte pilník. Troufám si tvrdit, že každá žena doma pilník má, nicméně ne všechny ví, jak jej používat správně. Je třeba s ním přejíždět od kraje do středu, až vytvarujete nehet do požadovaného stavu. Rozhodně je lepší používat pilníky papírové či skleněné než ty kovové. Kůžičku nestřihejte, ale pečlivě zastrkávejte směrem k lůžku. Pravidelně je třeba se zbavovat také špíny za nehty, která rozhodně nepůsobí nijak reprezentativně. Proto doporučujeme nehty stříhat krátce, aby se za nimi špína neusazovala.

3. I nehty potřebují výživu!

Pokud jste zaregistrovala, že se vaše nehty často lámou a třepí, tak rozhodně není něco v pořádku. Dopřejte svému tělu více Vitamínu A, B, C, železo, vápník, křemík a zinek. Stejně tak je důležitý příjem bílkovin, které jsou obsaženy v mléčných výrobcích, rybách, špenátu, oříšcích či slunečnicových semínkách. Stejně tak je vhodné používat speciální nehtová séra pro oživení lesku a barvy nehtů.

About the author

Makawiel