Bylinná léčba Nezařazené

Podpořte si oslabenou imunitu efektivně a jednoduše!

Written by Makawiel

Jako každý rok s sebou nadcházející podzim přináší studený vítr, poletující listí, chladnější teploty a podzimní únavu. Všechny aspekty podzimu ale nepříjemně působí i na naši imunitu, která dostává „pěkně zabrat“, pokud nejste dostatečně chráněni. Proto je na podzim v čekárnách u lékaře vždy tak přeplněno. Nečekejte v této dlouhé řadě pacientů s chřipkou, rýmou či kašlem a „přežijte“ toto nepříjemné období ve zdraví.

Co můžete udělat sami pro sebe?

Základem je bojovat proti slabé obranyschopnosti po celý rok a nejenom v době podzimu. Hlavní je dostatek odpočinku a alespoň snaha o zdravý životní styl. Nachlazení si hledá oslabená těla s příjmem špatné potravy – takže pokud budete dodržovat správnou životosprávu a dostatečně se hýbat, jednoduše se vám bacily vyhnou. Nicméně v chřipkovém období je třeba ještě podpořit tělo dostatkem vitamínů ze syrového ovoce a zeleniny, které byste měli konzumovat prostě denně. Pokud ale z nějakého důvodu nemáte tuto možnost, vsaďte alespoň na potravinové doplňky s tělo potřebnými vitamíny.

Nepodceňujte sílu bylinek!

Každá babička vám jistě ráda poradí, na co kterou bylinku používat. Nicméně nejsilnější zbraní mezi nimi je bezpochyby česnek. Stačí vám užít dva stroužky denně a budete „zdraví jako řípa“. Pokud nejste zrovna příznivcem česneku, prakticky stejnou službu vám poskytne i hlíva ústřičná či rakytník řešetlákový. Další skvělou volbou je samozřejmě šípkový či sedmikráskový čaj s medem. Stále častěji se v domácnosti vyskytuje i anginovník, který se dá jednoduše pěstovat v květináči.

Nechte se očkovat

I když se od této varianty spousta kontroverzních spoluobčanů odklání, je pravdou, že je účinné. Doporučuje se aplikovat převážně u malých dětí a starších lidí to nejčastěji v měsíci listopadu. Cena vakcíny není příliš drahá – a zdraví je přeci k nezaplacení!

About the author

Makawiel