Nezařazené

Udržte si zdravá střeva a zhubněte!

Written by Makawiel

Mít zdravá střeva není pouze důležitou součástí fungujícího zažívacího traktu, ale také obranyschopnosti. V neposlední řadě mají ale také velký vliv na vaši váhu. Udržte si ji v optimální rovině. Pokud je totiž vaše střevo líné, je ovlivněna vaše kondice a metabolismus – což má samozřejmě velký vliv na vyprazdňování a následné ukládání tuků v podkoží.

Střevo je tvořeno mikroflórou, jež obsahuje přes 500 bakterií. Tyto aktivní „parazité“ kolonizují naši střevní sliznici a zabraňují „vpádu“ nežádoucích mikroorganismů. Zároveň umí produkovat látky, kterými chrání sami sebe a vytváří nepříjemné prostředí pro cizopasné bakterie. Tohle všechno ale naše střeva zvládnou jen za předpokladu, že jsou zcela zdravé a mají vhodné podmínky pro dokonalé fungování.

Nejezte ve spěchu!

Snažíte se zhubnout ale pořád ne a ne se vám to podařit? Zamyslete se nad svými stravovacími návyky. Nikdy nejezte ve stresu a spěchu. Ale co je nejdůležitější – jezte pravidelně! Bez téhle zásady se prostě kýženého výsledku nedočkáte. Snídaně, svačinka, oběd, svačinka a lehká večeře. Každý den byste měli tohle dodržet a jíst ve stejnou hodinu. Váš metabolismus „najede“ na tento styl a bude pracovat spolehlivě, což je pro redukci váhy to nejdůležitější.

Vláknina a probiotika – základ zdravého stravování

Dopřejte si potraviny, které jsou bohaté na vlákninu – jako například cereálie, luštěniny, otruby, vločky, rýže, kuskus, ořechy a ovoce. Abyste podpořili správnou funkci vlákniny, musíte ji také stimulovat dostatkem tekutin. Tím ale samozřejmě nemyslíme sladké limonády, ale čistou vodu.

Probiotika neboli živé bakterie příznivě ovlivňují naši střevní mikroflóru. Jsou volně dostupné v lékárnách, nicméně existuje spousta potravin, které jsou plné těchto probiotik. Jsou to například jogurty, kefír, podmáslí či kysané zelí.

Nebojte se správné stravy a dejte svému tělu to, co potřebuje. Za odměnu se vám odvděčí postavou, kterou jste si vždycky přáli. Co na tento „výměnný obchod“ říkáte?

About the author

Makawiel