Nezařazené

Udělejte pro své zdraví to nejlepší – je to jednoduché – prostě zařaďte do svého jídelníčku vejce!

Written by Makawiel

Pověry o tom, že vejce jsou plná cholesterolu, a tudíž zdraví škodlivá, jsou už dávno vyvráceny. Naopak! Dnes je již prokázáno, že vejce mají velký přínos pro naše zdraví a že nejlepším způsobem pro udržení vyváženého organismu je začít konzumovat dvě vejce denně.

Obsah

Co všechno vejce obsahují?

Vejce našemu organismu dodávají nejenom bílkoviny, ale také plno vitamínů, minerálů a spoustu dalších makroživin. Pokud je tedy budeme užívat, dopřejeme svému tělu množství rozmanitých prospěšných látek. Nejvíce ceněnou složkou, jsou vaječné proteiny, jelikož jsou bohaté na aminokyseliny. Cenné látky, které jsou obsaženy ve žloutku dokáží například stimulovat vývoj mozku a bílek je zase unikátní tím, že neobsahuje prakticky žádný tuk, a přesto spoustu energie, tudíž je doporučován jako kvalitní snídaně při dietách.

Vejce a jejich účinky na kůži

Jelikož jsou slepičí vejce bohatá na karotenoid lutein, dále vitaminy b7 a b12, přispívají tak společně s proteiny k posílení kůže a vlasů. Studie prokázaly, že při pravidelné konzumaci vajec se výrazně zlepšuje pokožka. Devadesáti procentům testovaných vymizely pigmentové skvrny a jejich kůže působila na pohled hladší. Mužům se dokonce vyhladily vrásky okolo očí!

Vejce místo brýlí?

Lutein, který je ve vejcích obsažen je vysoce přínosný pro oči. Hromadí se totiž v jejich sítnici a dokáže nelítostně likvidovat volné radikály. Dokonce i antioxidanty nezůstávají na pomyslném očním bojovém poli pozadu a likvidují nežádoucí účinky slunečního záření na rohovku – což také znamená prevenci slepoty či šedého zákalu.

Dvě vejce do skla a budete nevídaně vitální

Již jsme nastínili spoustu zdraví prospěšných funkcí vajec – nicméně, nezmínili jsme ještě tu nejdůležitější! Vitamíny ve vejcích obsaženy se totiž významně podílí na tvorbě pohlavních hormonů! Kyselina listová navíc snižuje riziko poškození plodu v těhotenství a nepomáhá vytváření červených krvinek – takže organismus je přirozeně okysličen a skvěle funguje.

Tak již na nic nečekejte a dejte vařit vodu na vajíčka, špatně určitě neuděláte!

About the author

Makawiel