Nezařazené

Jídlo dle horoskopu – co jíst a co naopak nejíst? Část I.

Written by Makawiel

Po každé zimě se všechny ženy neúprosně prohlížejí v zrcadle a zjišťují, že by měli se svou postavou opravdu něco začít dělat, než začne plavková sezóna. Nikdo přece nechce mít na koupališti ještě tu všudy přetékající zimní postavu. Věděli jste ale, že dokonce i vaše znamení má vliv na to, jaké potraviny jsou pro vás nejvhodnější či naopak, kterých byste se měli úplně vyhnout. A právě tento výčet vám přinášíme:

Obsah

Beran

Berani mají nejraději rychlé hotovky, jelikož nemají trpělivost na pořádná jídla. Proto by měli ten nezdravý, ale tak oblíbený fastfood raději vyměnit za mnohem více zdravých kalorií, které obsahuje ovoce, ořechy a kvalitní bílkoviny. Nejlepší jsou pro ně ryby – od lososa, po makrelu, tuňáka a spoustu dalších oblíbených plavců.

Býk

Býci jsou obecně požitkáři, ale pozor na to, aby toho „požitku“ nebylo mnoho – obecně je pro ně totiž velmi těžké se krotit. Hlavně by si měli dát pozor na sladkosti, smetanu, krémy či tučná smažená jídla. Namísto nich by na jídelníčku neměl chybět tvaroh, ovoce, med, sirup a další přírodní sladidla. Nejlepší pro býky je jednoznačně ananas, který působí protizánětlivě.

Blíženci

Když se blíženec v patnácti letech rozhodoval, co dál – kuchařina rozhodně nebyla jeho jasná volba. Blíženci se totiž vaření doslova vyhýbají, tudíž by měli dávat pozor na to, aby jídlo, které si dopřejí, bylo plné energie, kterou jim dodají luštěniny, jako třeba hrách, čočka a hlavně fazole. Bílkoviny jim dodají vejce, a naopak zakázaná jsou nadměrně kořeněná jídla.

Rak

Rakům nedělají dobře těžké potraviny, jako jsou houby či tučné maso a čokoláda. Vyhnout by se měli také mléku a mléčným výrobkům. Naopak skvělá varianta pro ně je zelenina, zejména čínské zelí, polníček a rukola. Ale hlavně pozor na česnek a cibuli! Ty by měli raci konzumovat opravdu s rozvahou.

About the author

Makawiel