Nezařazené

Jídlo dle horoskopu – co jíst a co naopak nejíst? Část II.

Written by Makawiel

Obsah

Lev

Lev a alkohol – to je bohužel spojení, které je pro lvy naprosto typické. Stejně tak, jak alkohol lvi milují, jejich organismus jej opravdu nemá rád. Když už alkohol, doporučuje se jim pouze jedna sklenice červeného vína. Nicméně, pozor by si měli dát hlavně také na nelítostné prázdné kalorie, které jsou obsaženy v chipsech, pražených a solených oříšcích a v podobném „zobání“. Měli by se spíše zaměřit na libové maso – jak grilované, tak pečené – hlavně ne smažené. Nejlepší na lví srdce je avokádo a olivový olej.

Panna

Panny jsou většinou důsledné, co se týče zdravé stravy, ale měly by také dbát na to, aby si dostatečně obalily nervy. Neměly by konzumovat přílišné množství kávy ani čaje, ve kterém je obsaženo velké množství teinu – zaměnit by tyto tekutiny měly za ovocné či bylinkové nápoje. Skvělý přínos pro jejich organismus má také celer a potraviny s vysokým obsahem hořčíku jako jsou banány, ořechy či obilniny.

Váhy

Váhy jsou extrémisté, měly by tedy jídlo ve svém jídelníčku pečlivě vyvážit. Zvolit spíše stravu bohatou na protein, a to hlavně v jejich snídani. Takže vajíčka, tousty a proteinový koktejl – to je to nejlepší, co si můžou váhy dopřát k snídani. „Sladké“ není dobrá volba, ale naopak plody moře a sushi by mohli vahám na stůl doslova „doplout“.

Štír

Největším hříchem štírů je bezpochyby cukr, který by měli hned a razantně omezit. Namísto bílého cukru je doporučováno slazení stévií, datlovým sirupem či jinými alternativami. Jejich problém je v tom, že mají poměrně pomalý metabolismus – takže jeho „nakopnutí“ je nepostradatelné. To jim zajistí různá semínka či pravidelné pití zeleného čaje. Naopak by si měli dát pozor na mléčné výrobky, ale dopřát si často bobulovité ovoce jako borůvky, rybíz, maliny a další.

About the author

Makawiel