Nezařazené

Nemoci pocházejí z emocí

Written by Makawiel

Jakákoli nemoc by nás vždy měla přimět zastavit se a zamyslet se nad svým dosavadním životem. Většinou bývá nutné něco změnit či přehodnotit. Říká se, že pokud objevíme psychickou příčinu nemoci a tu vyléčíme, jako zázrakem se uzdraví i celé tělo. Není tedy nic překvapivého, že se o psychosomatiku zajímá čím dál více lidí. My vám přinášíme ve zkratce přehled jednotlivých částí těla se stručným popisem toho, co pro nás vlastně znamenají.

Obsah

Ruce

Ruce jsou o tvoření, o tvořivosti v životě. Když tvoříte, jste sami u sebe, a zároveň na sobě pracujete. Je důležité si uvědomit, že naše ruce jsou tu pro nás samotné a nikoli pro druhé. Života si máte užívat plnými doušky a vážit si všeho, co v něm máte.

Ramena

Ramena představují všechna břemena, která nás tíží a berou nám životní radost a klid. Musíme se naučit třídit a zvažovat situace, hlavně na sebe nenakládat problémy a starosti druhých. Nepřebírat zodpovědnost za cizí problémy a chyby, neřešit věci, které se nás netýkají. Sami zjistíte, že pokud věci necháte jen tak běžet, budete se cítit svobodně a v životě se vám bude lépe dařit.

Nohy

Nohy znamenají nastavení správného směru v našem životě, a také přijímání změn s vděčností a beze strachu. Nohy hovoří i o naší síle – máme-li jí dostatek, můžeme jít, kam chceme. Nejdůležitější ale je, že právě nohy zrcadlí, jak moc jsme stabilní a jak velkou oporu v sobě máme.

Páteř

Páteř vypovídá o přístupu k životu a o úctě k sobě samému. Je o naší vnitřní rovnováze rozumu a citu. Je důležité chodit vzpřímeně, nikoli v předklonu, a nehrbit se před ostatními. Buďte k životu pokorní, ale vždy mějte svou hrdost.

Slezina

Slezina nás informuje o potřebě nalezení rovnováhy v oblasti emocí. Učí nás, že je nutné být sami u sebe a že nemusíme okolí o ničem přesvědčovat. A že „ne“ je také odpověď a nemá smysl nad ní dále přemýšlet a plýtvat energií.

About the author

Makawiel