Nezařazené Psychoterapie & meditace

Ho´oponopono jako útěcha duše

Written by Makawiel

Ho´oponopono je stará havajská technika hledání vlastního Já. Dokáže dát vašemu životu nový směr a pochopení, učí, jak dosáhnout vnitřní svobody a nezávislosti.

Hoo“ znamená: příčina, „Ponopono“ má význam: náprava chyby.

Základní myšlenkou techniky je přijetí naprosté zodpovědnosti za to, co se ve vašem životě děje, a to jednoduše proto, že vaše myšlenky vytvářejí realitu. A teprve tehdy, jestliže přijmete zodpovědnost, teprve pak také vše můžete uzdravit.

Ho´oponopono, stejně jako například buddhismus, tvrdí, že nic neexistuje vně. Veškerý svět je pouze obrazem světa vnitřního a způsobu, jak na něj reagujete. Vše, co se uvnitř vás odehrává, promítáte do svých životů a vytváříte tak vzpomínky, jež definují vnímanou realitu.

Pokud ve vašem životě něco nefunguje, je nutné vzpomínky „vyčistit“ a nalézt vaše vlastní Já.

Opakováním základních manter: Miluji TěProsím, odpusť mi Omlouvám seDěkuji Ti dosáhnete procesu vyčištění chybných myšlenek a nefunkčních vzorců uvažování. Pak se zlepší kvalita vašeho života, usnadní se překonávání těžkých situací, napravení mezilidských vztahů či dosažení úspěchů.

Pro jednotlivé mantry nejsou žádné návody, jak je říkat, můžete použít jakákoli vlastní slova, která vystihují podstatu věci.

Miluji Tě

Tato mantra rozproudí zablokovanou energii a přivede vás do stavu klidu a míru. Podstatou těchto slov je milovat vše, bez ohledu na to, jak se lidé a věci mají.

Prosím, odpusť mi

Těmito slovy lze prosit o odstranění všech bloků a špatných energií.

Omlouvám se

Za vzpomínky, které jsou hluboko uvnitř a nutí vás opakovat stále stejné chyby. Mantrou žádáte o odpuštění všech špatných programů, které jste k sobě přitáhli.

About the author

Makawiel