Psychoterapie & meditace

4 důvody, proč je dobré spát s polštářem mezi nohama

Written by Makawiel

Možná jste někdy zaslechli doporučení, kde se uvádělo, že je dobré mít ve své posteli alespoň šest polštářů. Většina z nás má ve své posteli v průměru dva. Přidejte další a zjistěte, proč je je dobrý spánek s polštářem mezi nohama.

Obsah

Zlepšuje krevní oběh ve vašem těle

Vložení polštáře mezi nohy a jejich zvednutí pomáhá při uvolňování  krve v těle. Snižuje tlak z vašich žil a usnadňuje krevní oběh, pomáhá vašim orgánům správně fungovat a dokonce posiluje váš imunitní systém. Může vám také pomoci zmírnit bolesti křečových žil.

Zabraňuje chrápání

Chrápáním trpí až polovina Čechů. S chrápáním mohou být spojený jiné zdravotní potíže, každopádně není dobré pro samotného chrápajícího ani pro partnera, který s ním spí v ložnici.

Podle  odborníků je spánek na levé straně tou nejlepší pozicí, pokud chrápete. Ale protože spánek na jedné straně může vyvíjet tlak na záda a boky, doporučuje se dát si mezi nohy polštář, abyste si lépe odpočinuli.

Pomáhá snižovat namáhání kolen

Dlouhá procházka, běh či zvyšující se věk je příčinou bolavých kolen. Trik s polštářem je jednoduchý způsob jak bolavým kolenům ulevit.

Pokud vás v noci bolí kolena, možná je čas začít spát s polštářem mezi nohama. Odpružení vám pomůže uvolnit a může zmírnit bolest.

Pomáhá vám udržovat správnou polohu spánku

Nesprávné usínání škodí našemu tělu více, než si uvědomujeme, a může způsobit bolesti zad, kyčlí a kloubů. Spánek s  polštářem mezi nohama snižuje tlak na dolní část zad a páteř. Pokud spíte na zádech, udržení malého polštáře pod páteří vám také pomůže udržet tělo v dobré pozici. Pokud normální polštář nestačí, online jsou k dispozici speciálně vyrobené polštáře, které vám pomohou lépe spát.

About the author

Makawiel