Magazín

Zahajte jarní detoxikaci správným jídelníčkem

Právě teď přihází perfektní čas pro zahájení jarní detoxikace. Některé způsoby očisty těla ovšem bývají pro tělo až příliš brutální. Detoxikaci podpoříte i správně zvoleným jídelníčkem. Co snídat, obědvat a večeřet?

Obsah

Vyhněte se příliš složitým potravinám

V současné době jsou bohužel supermarkety přeplněné nejrůznějšími složitými potravinami, které jsou plné konzervantů, dochucovadel a barviv. Jelikož strava představuje základní stavební kámen pro buňky v našem těle, měli bychom se snažit tělu dopřát to nejlepší. Příliš složité potraviny však bohužel obsahují jen málo výživy a zároveň hodně odpadu.

Pokud se takovými potravinami budete stravovat v nadměrném množství, je možné, že vás potkají zdravotní problémy. Může to být jednak obezita, ale také nejrůznější splíny, otoky, kožní potíže, alergie a astma.

TIP: Pokud vás již nějaké zdravotní potíže trápí, můžete vyzkoušet léčení alternativní medicínou.

Jste to, co jíte

Problémem dnešní společnosti je zejména konzumování stravy plné chemie. Na talíř si každý den pokládáme maso z velkochovů a všudypřítomnou pšenici, která je vyšlechtěná k útočení na naše tělo. Často špatně odhadneme velikost porce a potýkáme se s obtížnými trávením a dalšími komplikacemi. Právě na jaře však přichází ideální čas pro to, abychom dali své tělo do pořádku.

Co si dát k snídani?

Jakmile ráno vstanete, dejte si čaj na plíce a tlusté střevo. Přibližně po půl hodině půjdete na záchod, jelikož právě ráno se tělo čistí. Poté si dejte čistou vodu a pijte ji až do chvíle, kdy začnete mít opravdu velký hlad.

K snídani si můžete vychutnat třeba obilnou kaši nebo žitný kváskový chléb s pomazánkou z luštěniny.

Co si dát k obědu?

Jakmile v poledne dostanete hlad, vychutnejte si lehký veganský oběd. Podle vaší chuti si můžete dát zeleninový salát a chod zapijte šálkem čaje na slinivku.

Co si dát k večeři?

Jako poslední jídlo dne zvolte opět veganskou stravu nebo salát. Než půjdete do postele, dejte si ještě šálek čaje na podporu trávení.

Vždy si dávejte pozor na to, abyste mezi jednotlivými jídly nejedli nic jiného. Pokud už budete mít opravdu na něco chuť, dejte si pouze kousek zeleniny nebo ovoce.

Více informace ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

 

About the author

Jan Neckář