Masáže

Havajská masáž

Written by Makawiel

Havajská masáž je jednou z nejlepších relaxačních masáží. Kromě relaxace zažijete při rovněž jedinečný pocit uvolnění.

Obsah

Co je havajská masáž Lomi-Lomi

Tuto masáž odedávna provozují obyvatelé Havajských ostrovů. Její název „Lomi-Lomi“ znamená „laskavé ruce“. Pro tento durh masáže je typické střídání dlouhých a silnějších tahů, prováděných prsty, dlaněmi a pravým předloktím, připomínající tanec. Její nedílnou součástí je speciální aromaterapie a výsledkem je dokonalé relaxace i regenerace těla.

Havajská masáž je na míru klienta

Během masáže se používají plynulé, rytmické měkké i hloubkové hmaty. Masíruje se nejen prsty a dlaněmi, nýbrž celým předloktím s využitím váhy a těžiště těla. Havajská masáž se plně podřizuje potřebám klienta. Dokonalou relaxaci zajistí plynulé, rytmické, volné, zklidňující doteky.

Zcela jinak se provádí tato masáž u klientů, kteří potřebují uvolnit bolest a napětí, jejichž příčinou je dlouhodobé přetížení svalů. V tomto případě přicházejí ke slovu především hloubkové hmaty. Masáž působí tlakem na vazivové tkáně i na hluboko uložené svaly, místa, kde se obvykle soustřeďuje bolest. Tlak se zvyšuje pozvolna, masáž je více dynamická.

Havajská masáž se může týkat celého těla nebo pouze zad a šíje. Trvá 30 až 60 minut.

Přínosy havajské masáže

Havajská masáž pomáhá zejména při přepracovanosti, nesoustředěnosti, napětí, stresu, nervozitě i při pocitech ztuhlosti svalů a kloubů. Kromě dokonalé relaxace zažene únavu, bolest svalů, kloubů i hlavy.

Je také osvědčeným a velice účinným detoxikačním prostředkem. Podporuje činnost krevního i lymfatického systému, čímž pomáhá odstranit z těla škodlivé odpadní látky. Jejím velkým přínosem je lepší okysličení všech částí těla i lepšího rozvodu živin.

Havajská masáž není pro každého

Havajská masáž nám může velice pomoci. Není však doporučována těhotným ženám, lidem trpícími kožními infekcemi, křečovými žilami, lidem krátce po operaci. Měli by se jí vyhnout také lidé s infekčními, horečnatými, zánětlivými a onkologickými onemocněními.

About the author

Makawiel