Magazín Masáže

Chybějící radost může vést ke zdravotním potížím

Written by Jan Neckář

Radost. Jednoduchá a zároveň přirozená emoce, s níž přicházíme na svět. Bohužel však o ni v průběhu našeho života můžeme i přijít. Přitom se ale jedná o poměrně zásadní faktor, který významně ovlivňuje zdraví a kvalitu našeho života. K čemu dalšímu může její nedostatek vést?

Radost roznáší energii v našem těle

Radost můžeme přirovnat k motoru srdce, které následně roztáčí energii celého organismu a jednotlivých dílčích orgánů. Pokud máme radosti nedostatek nebo nám zcela chybí, jsme nejen smutní. Může se to totiž podepsat i na dalších aspektech našeho života.

V prvé řadě se můžeme cítit bez síly. Nic se nám nedaří a my obvykle kolem sebe vyhledáváme samá negativa a nezdary. Naši pozornost zároveň získávají především narůstající zdravotní potíže.

TIP: Chybí vám energie? Objednejte se na rozvolňující masáž, která uvolní vaše tělo i mysl.

K čemu vede dlouhodobě chybějící radost?

Pokud radost v našem životě chybí už dlouho, může se náš stav výrazně zhoršit a my začínáme prožívat především závist a frustraci. Zároveň míváme tendenci upadat do sebelítosti nebo dokonce nenávisti k sobě samým.

Pokud se v našem těle objevila nějaká nemoc, je již rozvinutější a bohužel se stává středobodem našeho života. A náš život by se dal přirovnat spíše k pouhému přežívání.

Rozlišujte potěšení a radost

Mezi potěšení a radostí existuje poměrně zásadní rozdíl. Pravdou ovšem zůstává, že si lidé obvykle tyto dva pojmy pletou.

Zatímco potěšení je krátkodobá záležitost, radost provází celý náš život. Potěšení vzniká v situacích, které v člověku vyvolávají příjemné pocity. Může se jednat například o účast na koncertu, příjemnou večeři s někým blízkým nebo třeba o obyčejný dárek, kterým jsme byli obdarováni.

Na druhou stranu radost je celoživotní záležitost. Nezávisí vůbec na ničem a už vůbec ne na nějakých vnějších faktorech. Jedná se totiž o čirou radost z bytí, ať už se v našem životě děje cokoliv. Neznamená to však, že člověk prožívající radost nikdy neprožívá negativní emoce. Jen u něj takové emoce poměrně brzy pominou.

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

About the author

Jan Neckář