Nezařazené

Haloterapie aneb léčba solí

Written by Makawiel

Haloterapie je odvozena od řeckého slova „halos“ = sůl. Jedná se tedy o léčbu pomocí soli, konkrétně díky solným jeskyním.

Ozdravná kúra v solné jeskyni

Tato léčba je velmi nenáročná, nepotřebujete k ní žádné speciální pomůcky ani přípravu, jedná se tedy o příjemný relax. Pro terapii se doporučuje oblečení s dlouhými nohavicemi a rukávy, solná jeskyně bývá vybavena lehátky s dekami na přikrytí. Kúra většinou trvá kolem šedesáti minut, atmosféra je zde velmi příjemná, čas proto utíká velmi rychle. Terapie je často doplněna relaxační hudbou, s decentním barevným osvětlením v přítmí a například ještě za protékání slané vody. Tento proces je tak ozdravný nejen pro tělo, ale také pro duši.

Co tvoří solnou jeskyni?

Jeskyně tohoto druhu jsou vytvořeny z kamenné nebo mořské soli. Největší účinek na lidské zdraví má nepochybně sůl z Mrtvého moře, z oblasti Jordánska a Izraele. Podlaha jeskyně bývá pokryta silnou vrstvou krystalické soli, strop bývá často dotvořen umělými krápníky. Nepostradatelnou součástí solné jeskyně jsou germicidní lampy, které společně s kvalitním větráním zajišťují dokonalou dezinfekci prostoru. Díky těmto prostředkům je jeskyně velmi příjemným prostředím.

Účinky na zdraví

V solné jeskyni vzniká díky izolaci proti vlhku hypoalergenní prostředí, nehrozí zde tedy vdechování žádných alergenů. Dochází zde však k vdechování vzduchu, který je upraven v iontové rovnováze, což znamená, že je v něm dostatek aniontů, jejichž nedostatek v běžném prostředí způsobuje nárůst onemocnění dýchacích cest. Při pravidelném pobytu v jeskyni si zajistíte také zlepšení krevního oběhu a činnosti mozku, zlepšení paměti a můžete tak zmírnit projevy alergie.

Haloterapie je určitě skvělou volbou pro zdraví vašeho těla. Relaxační pobyt zajistí také pohodu pro vaší duši a vy tak získáte větší životní rovnováhu.

About the author

Makawiel