Nezařazené

Chromoterapie – léčení pomocí barev

Written by Makawiel

Chromoterapie je zajímavou metodou alternativní medicíny. Jak již z názvu vyplývá, jedná se o léčbu pomocí barev. Jak takový proces funguje a s čím může pomoci?

Jak to funguje?

Tento způsob medicíny dokáže pomocí barev a světla vyvážit energii v lidském těle, vyvažuje stránku psychickou, emocionální, spritiuální i mentální. Dalo by se říci, že pomocí energie světla, která je barvami odrážena, dochází k harmonizaci celého těla i ducha. Tato terapie zahrnuje celkem osm základních barev, červenou, žlutou, zelenou, purpurovou, oranžovou, fialovou, modrou a tyrkysovou. Každá barva má na naše zdraví specifický účinek, lze tak překonat třeba trauma či nemoc.

Význam barev

Červená barva reprezentuje spodní část těla, je to důležitá barva pro sportovce, má totiž silný energetický účinek a schopnost rozproudit krev. Pomáhá při revmatických a dýchacích problémech. Žlutá je spojována s mentální vyrovnaností, spojuje mysl s tělem. Dodává energii a pozitivní náladu, je proto ideální pro boj s melancholií. Modrá je skvělá pro uklidnění a koncentraci, celkově tlumí bolest a uklidňuje. Zelená barva evokuje přírodu a s ní spojený klid, navozuje proto stav duševní pohody a může pomoci také s nespavostí.

Praktické využití

Chromoterapie má hojné využití například v dekorování. Jestliže hodláte malovat byt, měli byste se zaměřit na jednotlivé významy barev. Je důležité soustředit se na rozvržení barev a nekombinovat studené s teplými. Dalším prostředkem, kde využijete chemoterapii je výběr doplňků. U těch je vhodné volit kontrastní barvy, které se budou se zbytkem interiéru vhodně doplňovat, správnou kombinací barev totiž navodíte ve vašem domově příjemnější atmosféru.

Barvy jsou všude kolem nás a často si ani neuvědomíme, jak moc nás ovlivňují. Vyzkoušejte terapii pomocí barev a rozzařte svůj den.

About the author

Makawiel