Magazín

5 velkých chyb, kvůli kterým se nemůžete zbavit akné

Written by Jan Neckář

Akné je nepříjemné kožní onemocnění, které ztrpčuje život nejen v období dospívání, kdy jsou jeho projevy spojovány s hormonální nerovnováhou. Z mnoha různých důvodů může přetrvat až do dospělosti a způsobit psychické problémy. Pokud se nevzhledných pupínků nemůžete zbavit a závidíte ostatním perfektní pleť, vyvarujte se následujících chyb. Prozradíme vám, jak o problematickou pokožku náležitě pečovat a zajistit, aby vypadala dokonale.

Obsah

1. Chodíte spát neodlíčená

Jak se zbavit akné? Večerní čištění pleti je pro udržení vitálního vzhledu naprosto zásadní. Pokud proces několikrát do týdne „odbudete“, protože jste unavená a nechce se vám ztrácet čas před zrcadlem, není divu, že vám mastná pokožka dělá ještě větší problémy než obvykle.

Odstraňování make-upu, líčidel a ostatních nečistot nepodceňujte a vždy ulehejte s perfektně vyčištěnou pletí. Snadnou a přitom rychlou hloubkovou očistu umožňují speciální přípravky jako micelární voda Sébium H2O a pěnivý gel Sébium Moussant z produkce francouzské značky Bioderma. Oba byly vyvinuty pro potřeby osob s aknózní pletí a fungují znamenitě.

2. Saháte si na obličej špinavýma rukama

Další velkou chybou je zanášení nečistot na tvář neumytýma rukama. Vzhledem k tomu, že se sahání na obličej nelze zcela vyhnout, snažte se ruce udržet čisté za všech okolností. Mějte s sebou vždy po ruce dezinfekční ubrousky – nikdy nevíte, kdy vám přijdou vhod.

3. Pupínky si mačkáte

Když na tváři vyraší vřídek, automaticky vás napadne, že jej vymáčknete. Nejste sama, podobně jedná drtivá většina majitelů problematické pokožky. A právě neodborné vymačkávání vede k šíření infekce a zhoršení projevů akné. Při opakovaném vymačkávání může po původně nevinném beďárku zůstat nevzhledná jizvička. Proto mějte na paměti, že se akné nevymačkává!

4. Nepoužíváte kosmetiku s odpovídajícím složením

Nechte si poradit a aplikujte na pleť co nejméně kosmetických přípravků. Většina vám nepomůže a naopak spíše přitíží. Při výběru kosmetiky vždy přihlédněte ke složení a používejte pouze produkty, které svým složením respektují povahu mastné pleti. Produkty, které ji vysušují, podporují nadprodukci kožního mazu.

Rozumnou volbou je prověřená dermakosmetika. Trefou do černého pak řada Sébium od Biodermy. Krém na mastnou pokožku vám uleví.

5. Žijete hekticky a nezdravě

Ne nadarmo se říká, že kůže je odrazem celkového zdraví. Pokud žijete v neustálém stresu, kouříte jednu cigaretu za druhou, pijete alkohol a nedbáte na vyváženou stravu, není divu, že vás trápí akné i v pozdějším věku. Zamyslete se proto nad svým životním stylem a snažte se jej změnit k lepšímu. Jakmile se vám to podaří, vaše pleť se změní k nepoznání.

About the author

Jan Neckář