Nezařazené

Arteterapie – nechte umění mluvit za vás

Written by Makawiel

Umělecká činnost se může stát skvělým únikem od reality, který vám pomůže od řešení všemožných strastí. Jakékoliv umění, ať už se jedná o kreslení, malování nebo třeba sochařství, poslouží jako účinná úleva. Vyzkoušejte tento druh realizace i vy.

Využití arteterapie

Arteterapie je zvláštním studijním oborem, počátky u nás sahají až do padesátých let dvacátého století, kdy terapie sloužila především k upřesnění diagnózy. V této době může pomoci například s citovými problémy, neschopností se dostatečně vyjádřit. Pomocí arteterapie se však můžete ale také vyrovnat s těžkou životní situací, nočními můrami nebo strachem. Díky ní se můžete také zlepšit v komunikace, umění přináší opravdu velkou řadu možností.

Typy terapie

Jestliže se tomuto druhu terapie chcete věnovat, pak si můžete vybrat, zda vám více vyhovuje individuální přístup, nebo vyzkoušíte skupinové arteterapie. Existují arteterapeutické ateliéry, ty poskytují návštěvníkům možnost poznání sama sebe, inspiraci a získání pozitivní energie. V arteterapii vám od vašich problémů budou pomáhat barvy, symboly i celkové obrazy, do kterých se může promítnout vaše psychická situace. Díky tomu se o sobě můžete dozvědět něco nového a naučit se na problém nahlížet z jiného úhlu a přijít tak na optimální řešení.

Česká arteterapeutická asociace

Tato asociace vznikla roku 1994, přivítá každého, kdo má zájem o tento obor. Cílem asociace je rozšíření povědomí o tomto druhu terapie, navíc pomáhá s rozvojem a zdokonalením oboru a všeho souvisejícího. Zajišťuje propojení také s dalšími psychoterapeutickými obory. Nabízí vzdělávání v tomto odvětví a podílí se na výzkumech ve všech oborech, které s arteterapií souvisí.

Umění je nepochybně velmi expresivní formou, může tak ulevit od stresu, ale také od závažnějších psychických problémů. Jedná se o velmi zajímavou možnost vyjádření se a řešení problémů.

About the author

Makawiel