Čínská medicína

Víte, co je pravou příčinou ztuhnutí krčních svalů? Přeleženiny to nejsou

Lidé se zablokovaným krkem se často domnívají, že si krk přeleželi a z toho důvodu k zablokování došlo. Nebo je to kvůli tomu, že mají příliš měkkou či naopak tvrdou matraci, příliš vysoký nebo naopak nízký polštář a tak dále. V čem však tkví skutečná příčina?

Špatný vývoj situace

K zablokování krku může docházet z různých důvodů. Jeden z nich přitom symbolizuje situace, která se nevyvíjí přesně podle vašich představ. Měli jste jasnou vizi o tom, co se stane, ale všechno je nyní jinak. Pravdou zůstává, že tento postoj není zdravý. Mnohem lepší tak pro vás je se pro příště zaměřit pouze na cíl a samotnému průběhu nechat volnou ruku. I když se někdy mohou změny zdát jako zbytečná komplikace, mají svůj důvod.

TIP: Jakmile jsou již krční svaly zablokované, je třeba svému tělu ulevit. S tím vám pomůže přístup celostní a čínské medicíny.

Potlačení negativních emocí

Další způsob, při kterém dochází k ztuhnutí krčních svalů, symbolizuje zbytečné potlačování negativních emocí. Když už zlost a vztek vznikne, musí jít nějakým způsobem z těla ven. Sportem, saunou nebo třeba masáží.

A ideální je samozřejmě vzniku hněvu předcházet. Lze doporučit, abyste se vždy snažili celou situaci pochopit a podívali se na ni z nadhledu. Snažte se rovněž pochopit i všechny účastníky sporu a možná zjistíte, že v tom vlastně není nic osobního. A že váš vztek tak není na místě.

Prochladnutí

Posledním častým způsobem pro ztuhnutí krčního svalstva je prochladnutí. Pokud dlouhodobě pobýváte v chladnějším prostředí, stává se to velmi často. V takovém případě vám od bolavého krku nejvíce pomůže jeho prohřívání. Dopřejte si horkou vanu, saunu a teplou stravu i nápoje.

Se zablokovaným krkem vám pomohou jednotlivé techniky celostní a čínské medicíny. Zjistit o nich více můžete na www.netradicni-medicina.cz.

 

About the author

Jan Neckář