Bylinná léčba

Trápí vás výrazné ženské problémy? Tyto rostliny by vám mohly ulevit

Written by Makawiel

Problémy spojené s ženským cyklem dokážou být někdy opravdu nepříjemné. Ať už se jedná o PMS či křeče spojené přímo s menstruací. Nabízí se však několik bylinek, jejichž síla dokáže většinu příznaků zmírnit, díky čemuž se budete cítit lépe.

Meduňka lékařská

Meduňka je velmi ceněná pro své schopnosti tlumit podráždění, nervozitu a další neurotické potíže. Pokud vás tedy trápí stres, meduňka je skvělým pomocníkem. Navíc také dokáže skvěle zmírňovat bolesti a křeče, které jsou dalším velmi častým doprovázejícím příznakem menstruace. Navíc se tato rostlina hodí i pro těhotné a kojící ženy, pro které bude uklidnění rozhodně žádoucí. Má lehce sedativní účinky, díky čemuž dokáže zmírnit mnoho příznaků. Navíc také posiluje organismus a pomáhá proti migréně.

Hluchavky

Hluchavek se u nás vyskytuje několik různých druhů – hluchavka nachová, pitulník žlutý, hluchavka bílá. Sbírají se celé květy či vrcholky rostlin na počátku kvetení. Hluchavka bílá působí velmi příznivě na menstruační cyklus. Dokáže upravit jeho pravidelnost. Oproti tomu hluchavka nachová pak spíše potlačuje silné krvácení během menstruace. Navíc mají tyto byliny také protikřečové účinky, pomáhají při zánětech vaječníku a posilují dělohu.

Kontryhel obecný

Kontryhel je bylina, která je mezi ženami poměrně známá. Nejúčinnější je nať či listy, které obsahují až 8 % tříslovin, hořčiny, silice a vitamínu C. Z kontryhelu si můžete připravit čaj, který uleví od bolestivé a silné menstruace. Ideální je tuto rostlinu smíchat s měsíčkem lékařským a třezalkou. Případně můžete do směsi přidat také hluchavku. Je dobré tento čaj pít i jako prevenci potíží, dokáže upravit cyklus, podpořit dělohu, navíc také pomáhá udržet plod.

Mnoho žen trápí bolestivá a silná menstruace. Křeče často velmi komplikují život, a proto je důležité snažit se je minimalizovat. Za pomoci bylinek dokážete svůj cyklus výrazně upravit, a navíc se také sníží bolesti a křeče.

About the author

Makawiel