Bylinná léčba

Kombucha – zázračný přírodní nápoj

Written by Makawiel

Kombucha je zázračnou houbou, která je ceněna pro své účinky na lidský organismus. Vyrábí se z ní nejen nápoje, ale například také obklady či koupele.

Jak kombucha vzniká?

Kombucha je v podstatě kultura tvořená kvasinkami a octovými bakteriemi, které spolu žijí v symbióze a tvoří tak jakousi houbu. Nejčastěji je produkována v oslazeném černém čaji. Pokud byste si chtěli vytvořit svou vlastní kombuchu, potřebujete do čaje přidat již hotový kombuchový nápoj, který se dá sehnat například v lékárně. Tekutinu byste měli udržovat v pokojové teplotě a nechat ji kvasit zhruba sedm dní. Poté stačí nápoj přecedit a můžete užívat. Kombuchu lze opláchnout a užívat opakovaně pro další nálevy.

Účinky kombuchy

Nápoj přináší léčivou sílu, která dokáže bojovat s mnoha neduhy. Můžete díky ní podpořit svůj imunitní systém a zbavit své tělo toxinů. Pomáhá s odbouráváním cholesterolu, snižuje tak krevní tlak a působí proti usazování škodlivin na stěnách cév. Může dokonce pomoci se zmírněním menstruačních bolestí či bolestí hlavy a pomáhá s nastolením psychické pohody. Slouží jako prevence rakoviny a je vhodná při léčbě cukrovky. Využít ji můžete například také pokud vás trápí nespavost či nachlazení. Využití této kouzelné „houby“ je opravdu široké.

Vnější užívání

Kromě kvašeného nápoje můžete využít také samotnou strukturu kombuchy. Obklady a koupele dokážou pomoci, jestliže vás trápí vyrážky, ekzémy či dokonce popáleniny, zklidňuje pokožku a pomáhá s hojením. Příznivě působí také na vlasy. Kloktáním kombuchového nápoje můžete urychlit léčbu zánětu mandlí. Masáž kombuchou vám pomůže s bolestmi a ztuhlostí svalů.

Z počátku užívání kombuchového nápoje se mohou objevit zažívací potíže či nevolnost, proto je důležité kombuchu užívat pravidelně, avšak s několikadenní pauzou po několik měsíců, aby si organismus na tuto látku navykl.

About the author

Makawiel