Bylinná léčba

Posilte svou imunitu pomocí bylinek

Written by Makawiel

Jestliže často trpíte na nachlazení a virózy, pak je načase podpořit svou imunitu, aby se vám lépe dařilo. Vyzkoušejte pro to bylinky, obzvláště v chladném období se dají skvěle využít pro vaření čajů nejen na zahřátí, ale i jako prevence.

Echinacea

Známá také jako třapatka nachová je tato rostlina pro své účinky hojně využívána. Má výrazný účinek na lidský imunitní systém a slouží jako výborná podpora. Působí protivirově, také proti některým druhům plísní a bakterií. Hodí se při léčbě nachlazení, kašle, chřipky a také zánětů močového ústrojí, kloubů nebo bércových vředů. Díky obsaženým látkám dokáže zmírňovat bolest a čistit krev. Zároveň také dezinfikuje a hojí rány a působí proti kožním problémům. Není ovšem doporučeno užívat ji v těhotenství a při kojení, u dětí do tří let a pacientů s leukémií, roztroušenou sklerózou, tuberkulózou či AIDS.

Ženšen

Ženšen je známý a využívány pro své velké množství léčivých účinků. Pro léčbu se užívá extrakt z jeho kořene. Bývá nazýván jako „elixír života“, dokáže posílit oslabený organismus a má detoxikační účinky. Nastartuje organismus a podporuje správný chod všech metabolických procesů, především hlavně imunitní systém. Dokonce působí protivirově, zpomaluje stárnutí a bojuje s nádorovými onemocněními. Užívat by ho neměli těhotné ženy, děti, diabetici, lidé s vysokým krevním tlakem, psychiatrickými potížemi a také ti, co užívají léky na ředění krve.

Goji

Goji neboli kustovnice čínská se v poslední letech stalo velkým trendem. A není divu, obsahuje totiž mnoho důležitých látek, které působí blahodárně na náš organismus. Většinou se užívají sušené plody samostatně jako doplněk jídelníčku, možností je také vařit z plodů kustovnice čaj. Je významným zdrojem aminokyselin, stopových prvků. Obsahuje vysoké množství vitamínu C, B a E. Má detoxikační a antioxidační účinky. Dokáže pomoci s jakýmkoliv oslabením organismu, pomáhá s alergiemi, odbouráváním alkoholu z těla, posiluje správnou funkci jater a ledvin a snižuje krevní tlak, podporuje také tvorbu erytrocytů. U této plodiny nebyly prokázány žádné vedlejší účinky, užívat ji tak může každý.

Obzvláště v době, kdy se v našem okolí vše hemží bakteriemi a viry, je důležité dbát na svoje zdraví. Bylinky jsou přívětivou cestou, jak nastartovat a podpořit svou imunitu.

About the author

Makawiel