Bylinná léčba

Pitím vody s citronem můžete již během sedmi dní příznivě ovlivnit své zdraví

Written by Makawiel

Citronová voda je často prosazována jako skvělý nápoj, který dokáže divy s naším tělem. Nevěříte tomu, že obyčejná voda s citronem dokáže výrazně ovlivnit organismus? Vyzkoušejte alespoň po sedm dní pít vodu se šťávou z alespoň poloviny citronu a můžete se na vlastní kůži přesvědčit o účincích.

Zlepšení srdeční činnosti

Citron je samozřejmě bohatým zdrojem vitaminu C, který se podílí na mnoha metabolických procesech. Je to také silný antioxidant, který dokáže více než předcházet nachlazení. Vitamin C totiž dokáže také chránit buňky před poškozením, navíc dokáže normalizovat krevní tlak, díky čemuž výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních chorob.

Správné zažívání

Citronová voda dokáže také předcházet zácpě, zaručuje totiž správný chod trávicího traktu. Navíc díky sklenici citronové vody můžete stabilizovat produkci kyseliny chlorovodíkové, která se v žaludku přirozeně vyskytuje. Při nadměrném množství však může způsobovat vředy. Krom toho tento nápoj také potlačuje chuť na sladké a tučné potraviny. Látky obsažené v citronu regulují cholesterol, zlepšují rezistenci na inzulin a detoxikují tělo. Voda s citronem tedy může být skvělá podpora při hubnutí, jelikož navíc omezuje váhový přírůstek a detoxikuje tělo.

Svěží dech

Pokud někdy máte problém se zápachem z úst i přes úmorné čištění zubů, problém může být někde hlouběji v těle. Citron však kromě podpory celého organismu dokáže také skvěle neutralizovat všechny pachy. Díky sklence vody s citronem po ránu tedy získáte svěží dech, a navíc se zbavíte škodlivých bakterií, které se v ústech běžně vyskytují.

Pro správný účinek byste na jednu sklenici vody měli přidat šťávu z poloviny citronu. Pro někoho to však může být příliš kyselé, zkoušejte proto ze začátku přidat jen pár kapek citronové šťávy, postupem času pak můžete přidávat. Pak už se jen můžete těšit na zdravější tělo a svěží dech.

About the author

Makawiel