Bylinná léčba Nezařazené

Kozí kolostrum – zdroj pevné imunity

Written by Makawiel

Doplňky stravy jsou v mnoha případech jen předražené nabubřelé výtažky, které vám sice neublíží, ale ani nepomohou. V případě kozího kolostra byste však měli zpozornět. Může se vám totiž stát, že výrazně pozitivně ovlivníte nemocnost celé vaší rodiny, jako se to povedlo nám. Co tedy kozí kolostrum dokáže?

Výživa pro kůzlata

V prvních dnech po porodu se miminka krmí prvním mlékem, takzvaným kolostrem, kterého není mnoho, ale je velmi kvalitní. Na rozdíl od pozdějšího mléka je kolostrum žlutavé barvy. Jedná se o extrakt toho nejlepšího, co se mláděti může dostat. Vysoká koncentrace látek podporujících imunitu, základ do života. Tak je to i v případě kůzlat.

Po porodu kůzlat koza produkuje kozí kolostrum, které slouží jako základ imunity pro její mladé. Lidé již po generace vědí, že odebráním trochy z tohoto mléka si získají jedinečnou sílu, která jim pomůže při nemoci, ale dokáže výrazně zvýšit jejich imunitu i v době zdraví.

Nemocnost celé rodiny se snížila

Pravidelně si každý den chvíli před snídaní dáváme kozí kolostrum, a musím přiznat, že je to na průběhu nemocí silně znát. Zatímco dříve jsme chřipkou ztratili 2 až 3 týdny ve škole, dnes stačí týden a dítě se vrací do školy v plné síle.

Podobně je to i s námi. Každé ráno si dáme trochu kolostra, a nebýváme nemocní. Když se objeví nachlazení, zvýšíme dávky na třikrát denně. To je vše. Žádné produkty z lékáren nepotřebujeme. Luxus!

Proč koza?

Když jsme se rozhodovali nad možností pořízením kozího nebo kravského kolostra, koza byla jasná volba. Kravské kolostrum je sice mnohem levnější, ale oproti krávě má koza jednu výraznou výhodu – nikdy netrpí rakovinou. Takže kromě posílení imunity čerpáme i tuto informaci, která se dostane k našim buňkám, které dokáže ochránit před volnými radikály.

A co vy? Jak na tom jste s imunitou?

About the author

Makawiel