Bylinná léčba

Jak se rychle a účinně zbavit otravné rýmy

Říká se, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní. Existuje však mnoho přírodních „pomocníků“, které vás dokáží otravné rýmy zbavit dříve nebo alespoň zmírní její průběh. Pozitivní účinky vitamínu C, který je především v citrusech, jsou všeobecně známé, existuje však mnoho jiných účinných prostředků k poražení rýmy.

Obsah

Echinacea

Užívání echinacey může zabránit nebo zkrátit nachlazení. Bylinný doplněk, vyrobený z třapatky nachové, je k dispozici ve formě tablet, čajů a extraktů.

Černý bezový sirup

Černý bez je tradiční lék používaný k boji proti nachlazení v mnoha částech světa. Bezový sirup zkrátil délku nachlazení u lidí s příznaky podobnými chřipce v průměru o čtyři dny.

Bezový sirup je vařený a koncentrovaný. Nezaměňujte to se surovými bezinky, semeny a kůrou, které mohou být toxické.

Šťáva z červené řepy

Šťáva z červené řepy obsahuje vysoké množství dusičnanů ve stravě, zvyšuje produkci oxidu dusnatého v těle, což vám může pomoci chránit před infekcemi dýchacích cest.

Pokud jste náchylní k ledvinovým kamenům, dejte si pozor na červenou řepu, která obsahuje oxaláty. Je známo, že přispívají k tvorbě ledvinových kamenů.

Probiotické nápoje

Pití probiotického nápoje, který obsahuje Lactobacillus, L. casei 431, může zkrátit dobu nachlazení, zejména pokud jde o respirační příznaky.

Probiotické bakterie se liší od produktu k produktu, proto zkontrolujte štítek, abyste věděli, který z nich kupujete.

Odpočinek

I když může být lákavé pokusit se posílit imunitní systém cvičením, je pravděpodobně nejlepší si to na několik dní odpustit. Ve skutečnosti, pokud nemáte dostatek spánku každý den, může být snížená vaše odolnost proti nachlazení.

Med

Pokud má vaše dítě potíže s dobrým spánkem a nachlazení, zkuste med, jeden z nejspolehlivějších prostředků pro léčbu příznaků nachlazení. Studie ukázaly, že lžíce medu před spaním může dětem pomoci lépe spát a omezit noční kašel. Může také pomoci uklidnit bolest v krku.

Hodně tekutin

Pít hodně tekutin je vždy dobré, když se snažíte zbavit nachlazení. Horký čaj, voda, kuřecí polévka a další tekutiny vás udrží hydratované, zvláště pokud máte horečku. Mohou také uvolnit ucpání hrudníku a nosních cest, abyste mohli dýchat.

Vyvarujte se kofeinu a alkoholu, protože vás mohou nechat dehydratovat a mohou narušit spánek a odpočinek, které potřebujete k zotavení.

About the author

Makawiel