Magazín

Řešíte spojení hřídele s nábojem? Nezapomeňte pracovat s kvalitním kalibrem

Obrábění kovů je velmi fascinujícím oborem, který provozuje nepočitatelné množství zkušených řemeslníků. Ti se postupem let setkávají se stále přísnějšími požadavky, rychlejší výrobou, vývojem technologických vychytávek a novými trendy. Častým kamenem úrazu bývá právě realizace spolehlivého uložení s přesahem, či s vůlí. Jak na to?

Stoprocentní kontrola

Nebudeme si nic nalhávat. V dnešní době dominují danému trhu moderní počítačem řízená CNC centra, jež perfektně nahradila konvenční zařízení. Není se čemu divit, protože umožňují ohromně svižnou, přesnou a poměrně spolehlivou sériovou výrobu. Ani ten nejlepší stroj však není bezchybný a neumí obejít sílu fyzikálních zákonů. Ve světě setin milimetrů stačí vážně málo, aby se ze skvěle nastaveného systému stala pohroma.

Přesně z toho důvodu se musí obráběč seznámit s adekvátním kalibrem a poctivě s ním zkoušet veškeré nutné rozměry. To platí nejen pro správnou stranu dané pomůcky, nýbrž samozřejmě i pro tu zmetkovou. Chcete-li si udržet zisky i zákazníky, identifikujte vhodnost všech jednotlivých obrobků. Nejedná se sice o zábavnou činnost, ale představuje alfu i omegu úspěchu.

Normované rozměry

V případě kalibrů platí, že každý podnik potřebuje mít na skladě všechny normované produkty. Jedině tak se nebudete zdržovat a dopřejete si hladký průběh jakékoliv sebesložitější zakázky. Ať už sháníte řadu NPTF, UNJ, UNJEF, BSW, RC či jakoukoliv další sérii, objednávejte zmíněné vybavení online.

Doporučit lze známý e-shop pod odkazem kalibry.cz, kde naleznete širokou škálu normovaných produktů, stejně jako si v případě nutnosti můžete nechat vytvořit měřidla na míru. Třešničkou na dortu jsou bezkonkurenční ceny, rychlá doprava a profesionální zákaznická péče i poradenství.

About the author

Jan Neckář

Leave a Comment