Magazín

Lídr v oblasti domácí zdravotní péče ProCare Medical 

Written by Jan Neckář

Jak vybrat pro sebe či pro své blízké poskytovatele domácí zdravotní péče? Na co si dát pozor, co si pohlídat, zkrátka podle čeho takovou agenturu vybrat? Právě s tímto se vám pokusíme pomoci a uvedeme vás do problematiky domácí zdravotní péče.

I v průběhu pandemie koronaviru prošla domácí zdravotní péče velkým vývojem, spousta pacientů tento způsob léčby upřednostňuje, ale hlavně se tak nějak dostala do povědomí široké veřejnosti. Dříve byla tato služba vnímání spíše jako sociální péče o seniory. To už ale dávno neplatí a domácí zdravotní péče je určena všem pacientům bez rozdílu věku. Záleží pouze na jejich aktuálním stavu a samozřejmě na posouzení lékaře.

Jak takovou agenturu domácí zdravotní péče vybírat?

Pokud máte osobní zkušenosti, nebo někdo z rodiny či vašich blízkých přátel, tak je to jednoznačně to nejlepší. Osobní doporučení vám výběr opravdu ulehčí. Jestliže tyto zkušenosti nikdo z vašich blízkých nemá, je vhodné se obrátit na ošetřujícího lékaře pacienta. Jistě má zkušenosti s lokálními poskytovateli, a hlavně dokáže posoudit aktuální stav pacienta a vhodnost dané agentury. Tak, aby agentura poskytovala všechny požadované úkony.

Co si pohlídat?

  • Vybraná agentura musí mít smlouvu se zdravotní pojišťovnou pacienta. To proto, aby mohla být domácí zdravotní péče hrazena ze zdravotního pojištění.
  • Je poměrně nutností, aby byl zdravotnický personál dané agentury v rozumné dojezdové vzdálenosti, tedy cca do jedné hodiny.
  • Vhodné je, aby jedna agentura zajistila všechny požadované služby. U pacienta se tak bude střídat méně lidí a minimalizuje se tak riziko nákazy.

Lídrem v oblasti zdravotní péče a také špičkovým poskytovatelem je bezesporu agentura ProCare Medical. Jejich hlavní sídlo se nachází v Praze, ale jejich pobočky najdete v Brandýse nad Labem, v Hradci Králové, v Liberci, v Přibyslavi a v Táboře. Aktivně se účastní naprosté většiny pilotních projektů a díky tomu jsou také jedním z mála poskytovatelů parenterální výživy a domácí umělé plicní ventilace. Pro své pacienty zajišťují opravdu široké portfolio služeb přepravy plně vybavenými sanitkami. Všechny podrobnosti naleznete přehledně na  www.procare.cz.

About the author

Jan Neckář

Leave a Comment