Bylinná léčba Magazín

Jaké bylinky nám pomohou s cholesterolem a kondicí kardiovaskulárního systému?

Written by Jan Neckář

Ne každá osoba, která má problémy s cholesterolem nebo srdcem musí nutně zanedbávat svůj životní styl. U spousty osob se to může objevovat nejen kvůli vrozeným předpokladům k těmto problémům, ale také kvůli svému okolí.

Sami si řekněte, kolik lidí dnes má takový život, aby se nemuseli v práci, studiu či rodině vyrovnávat se spoustou časového stresu. Stres, nedostatek spánku, nebo i rychlé jídlo kvůli nedostatku času se tak na lidském organismu podepíše. Jednou z možností, jak chránit naše zdraví, jsou tak přírodní bylinkové přípravky.

Kotvičník zemní vás svými účinky překvapí

Možná nemáte kotvičník zemní tak moc v paměti ve spojení s kardiovaskulárním systémem, jako spíše s užitkem jako kvalitní přírodní viagra. Opravdu je kotvičník jednou z těch bylin, které mají výborné hormonální účinky na mužský i ženský organismus. Vedle toho je ale potřeba poznamenat, že je jedním z nejlepších účinků, které kotvičník zemní nabídne, je i účinné odbourávání cholesterolu v cévách a tepnách.

Echinacea jako druhý obranný štít

Vedle kotvičníku je potom echinacea poměrně málo účinná v ohledu odbourávání cholesterolu. Ale naopak nabídne výborné vlastnosti v ohledu posílení imunity. V jejím obsahu najdete celou řadu důležitých stopových prvků a minerálů, které především mají silné účinky kvalitního antioxidantu.

TIP: Testosteronové injekce jsou zaručeným způsobem zvýšení hladiny testosteronu

Díky tomu můžete počítat s tím, že se budou z těla rychleji dostávat látky zpomalující kardiovaskulární systém a imunitu jako takovou. Nejoblíbenější variantou je tinktura Echinacea, která se jednoduše dávkuje v podobě kapek. Díky svojí síle navíc taková tinktura vydrží opravdu dlouhou dobu i v případě pravidelného užívání podle návodů, které u tinktury vždycky najdete.

Lichořeřišnice si dokáže poradit i se záněty

Další bylinou, která dokáže efektivně pracovat s kardiovaskulárním systémem, a především umí opravdu velice dobře bojovat se záněty v těle, je lichořeřišnice. Jedná se o jednu z méně známých bylinek, které se používají většinou ve formě tabletek, jako velice účinné a silné koncentráty. Mimo posílení samotného krevního oběhu dokáže navíc pracovat i se záněty, které se mohou týkat důležitých oblastí jako jsou ledviny nebo močové cesty.

About the author

Jan Neckář