Magazín

Tipy na tři skvělé diety, které vám pomohou účinně zhubnout

Je velmi těžké nalézt správnou dietu, která by neměla za následek jojo efekt a byla opravdu účinná. Vybrali jsme tři diety, které se setkávají s velkou oblibou – Dukanovu dietu, Cambridge dietu a Proteinovou dietu. Proč je vhodné vyzkoušet zrovna je? Pomohou vám zhubnout, nenásleduje po nich jojo efekt a neublíží vašemu zdraví.

Dukanova dieta

Jedná se o dietu známého francouzského odborníka na výživu doktora Pierra Dukana. Dieta je rozdělena do čtyř fází. Jelikož je opravdu účinná, je vhodné se v případě různých nemocí poradit o její vhodnosti s lékařem.

Čtyři fáze diety:

  • Při první útočné fázi jíte pouze čisté bílkoviny
  • Druhá fáze se nazývá rovnoměrná ztráta a obsahuje dvě podfáze – čistě bílkovinovou a bílkovinovo-zeleninovou. Každá podfáze se dodržuje pět až sedm dní. Při této fázi jsou zakázané brambory, rýže, avokádo, kukuřice a luštěniny.
  • Třetí fáze přichází, když dosáhnete požadované hmotnosti. Její funkcí je tuto hmotnost udržovat, proto se nazývá upevňovací. Její délka závisí na množství kilogramů, které jste zhubli. Každý kilogram znamená deset dnů této fáze diety. Do svého jídelníčku můžete přidat jedno ovoce denně a dopřát si dvě jídla s obsahem škrobu.
  • Čtvrtá fáze je definitivní stabilizací, dopřát si můžete naprosto vše. Nutné je ale dodržovat jeden čistě bílkovinový den za týden.

Je vhodné vyhledat si inspiraci a příkladové jídelníčky k dukanově dietě. Jídelníčky a seznamy k nákupu si plánujte dopředu, abyste měli vždy všechny potřebné ingredience.

Cambridge dieta

Tato dieta vznikla v 80. letech při výzkumu obezity a nadváhy. Vychází z přijímání nízkokalorických potravin, které ale stále obsahují všechny potřebné živiny pro tělo. Jedná se o instantní koktejly, polévky a tyčinky. Můžete si vybrat, zda budete dodržovat dietu plně, to je vhodné pro velký úbytek váhy, nebo nahradíte pouze jedno jídlo. Jak rychle chcete hubnout si tedy volíte počtem nahrazených jídel. Tato dieta je vhodná pro všechny, kteří chtějí zhubnout, udržet si váhu, změnit své stravování. Výhody populární Cambridge diety jsou:

  • rychlé ubývání tuků
  • dobrý psychický a fyzický stav při dietě, protože má tělo dostatečný příjem živin

Proteinová dieta
Proteinovou dietu vymyslel harvardský profesor George L. Balckburn. Jejím principem je zvýšení proteinů a snížení příjmu sacharidů. Jedná se tedy o bezpečnou dietu, kterou je ale vhodné provádět díky její účinnosti provádět pod lékařským dohledem. Může totiž docházet k rychlému odbourávání tuků. Ke zvýšení proteinů dojde v případě, že nahradíte dvě až čtyři jídla proteinovými koktejly. Jídla by měla být schválena lékařem, aby obsahovala všechny potřebné živiny.

Všechny diety je vhodné provádět pod lékařským dohledem. Tyto tři diety vymysleli odborníci na stravu a setkávají se s obrovským ohlasem po celém světě. Pro správný průběh a účinky je velmi důležité dodržovat veškeré principy.

Vyzkoušeli jste už některou z těchto diet?

 

About the author

Makawiel

Leave a Comment