Magazín

Rostlinný extrakt z kaštanu má pozitivní dopad na organismus

Kaštany obsahují malé množství tuku, ovšem spoustu vitaminu C, čímž se podobají spíše ovoci než ořechům. Nicméně před konzumací je nezbytné odstranit ostnatou slupku a tmavě hnědou skořápku. V následujících řádcích vám o kaštanech prozradíme více informací.

Kaštany jsou zdrojem potravy už tisíce let, přičemž se konzumují syrové, pražené, namleté na mouku i přimíchané do pečiva. Stejně tak se vyrábí i doplňky stravy s rostlinným extraktem. Stačí se podívat na produkt KAŠTAN – JÍROVEC plus od výrobce NATURVITA.

Benefity

Kaštany jsou bohaté na vitamin C, čímž jsou mezi ořechy vskutku jedinečné. Kaštany jsou také výborným zdrojem antioxidantů, především v sobě mají kyselinu gallovou a ellagovou.

Vitaminy, antioxidanty i minerály jako hořčík či draslík mají na lidský organismus pozitivní dopad. Přípravek KAŠTAN – JÍROVEC plus přispívá k lepšímu trávení, protože kaštany jako takové jsou skvělým zdrojem vlákniny, jež napomáhá udržovat pravidelný pohyb střev. Kaštany neobsahují lepek, a proto jsou ideální volbou i pro lidi s celiakií.

Vláknina v kaštanech může pomoci vyrovnávat hladinu cukru v krvi, protože tělo pomalu vstřebává škroby, a tím pádem nedochází k prudkému zvyšování hladiny cukru v krvi, což může být pro diabetiky nebezpečné.

Co všechno kaštany obsahují?

V kaštanech najdete celou řadu vitaminů a minerálních látek, jako jsou vitamin C, E, a A, komplex vitaminů skupiny B, vápník, hořčík, zinek, železo, měď a mangan.

Výrobce NATURVITA prodává své produkty prostřednictvím e-shopu GigaLekarna.cz, kde najdete i další přírodní produkty, jako jsou ŽELEZO Plus, BRUSINKY či ANTISTRES. Výrobce působí v oblasti krása a zdraví už dlouhá léta a přesně ví, co lidský organismus potřebuje. Podívejte se tedy na pestré produktové portfolio. Určitě si vyberete.

About the author

Jan Neckář