Magazín

Proč je dobré nechat si pomoci s vedením mzdových agend?

Podnikatele ubíjí administrativa. Ta je spojená především s mzdovou agendou, ale též s vedením účetnictví a daní. Najměte si na tuto práci profíky a raději podnikejte.

Podnikání nás baví, protože nám obvykle umožní věnovat se tomu, co nás baví, o čem si myslíme, že je náš životní cíl, nebo prostě rádi vyděláváme peníze. A ani na tom není nic špatné. V jedné osobě toho ale příliš nepodniknete, a už i tehdy se musíte věnovat nepříjemné administrativní agendě. Ta pak rychle přibývá s prvním, druhým, desátým, dvacátým a dalším zaměstnancem.

Hlášení nových zaměstnanců ČSSZ a zdravotním pojišťovnám, jejich odhlašování, roční zúčtování daní pro zaměstnance, zpracování evidenčních listů důchodového zabezpečení, měsíční přehledy, práce kolem pracovních smluv, řešení docházkového systému a mnoho dalších záležitostí. To jsme pořád pouze u vedení mzdových agend. Nechcete to nechat raději na specialistech?

Podnikání je spojeno s obrovských balíkem administrativy

Nesnažte se ji zvládat svépomocí. Položilo to již nejednoho podnikatele, a právě tato ubíjející práce může vést až k vyhoření či ke krachu firmy. Nestíháme se věnovat podnikání, administrativní práce nás nudí, nebo naopak začneme mít pocit, kolik toho děláme, jenomže místo vydělávání peněz jenom papírujeme. A je jedno, či skutečně, nebo již výkazy posíláme kompletně elektronicky.

Zbavte se zlého pocitu u žaludku z každé další zprávy od některého z úřadů do vaší Datové schránky. Najměte si na mzdovou agendu, ale i na účetnictví a daně odborníky. Ušetříte na vlastních zaměstnancích a zbavíte se brzdy vašeho podnikání.

Firma MXB pomáhá podnikatelům a firmám všech velikostí

Odborníky na mzdovou agendu i další záležitosti nemusíte dlouho hledat. Firma MXB pracuje pro firmy všech velikostí po celé České republice. Zaměřuje se nejen mzdovou agendu, ale též na vedení účetnictví, daně a daňové poradenství, daňovou optimalizaci i ekonomické poradenství. Stát při vás může už na samém počátku vašeho podnikání, kdy ještě jen firmu zakládáte a postará se i tyto záležitosti. Firma umí pomoci též s e-commerce, včetně záležitostí souvisejících s prodejem přes Amazon i se zpracováním Intrastatu. Funguje i na Slovensku, takže ji využijete i jako slovenská firma, nebo pokud chcete podnikat jak v České republice, tak na Slovensku.

About the author

Jan Neckář