Magazín

Operace dioptrických vad laserem vám zkvalitní život

Oči nás spojují s okolím. Skrze ně vizuálně vnímáme vše. Kocháme se krásnými věcmi, poznáváme lidi, zbystříme, když se ocitneme v nebezpečí. Bohužel jsou vystavovány nepříznivým faktorům, zejména dnes, kdy se díváme do obrazovek počítačů a mobilů. Existují však metody, které nám dioptrické vady vyléčí.

Obsah

Operace dioptrických vad laserem – zákrok

Jde o orgán, který řídí jeden ze smyslů. Kdybyste si představili, jestli byste dokázali žít bez schopnosti zraku, sluchu, čichu atd., asi ztráta zraku by vám vadila nejvíce. Pokud tedy pozorujete degenerativní změny, navštivte specialisty, aby vám pomohli obtíž vyřešit. Nemusíte se bát zákroku, moderní metody jsou bezpečné a dokážou skoro zázraky. Operace dioptrických vad laserem (https://www.neovize.cz/laserova-operace-oci/) představuje skvělý způsob, jak rychle, bez bolesti a zdlouhavé rekonvalescence přijít opět k ostřížímu zraku. Nemusíte se bát. Už jen proto, že dnešní specialisté mají bohaté zkušenosti, takových operací dělají denně spousty. Zákroky nejsou nijak složité, operace dioptrických vad laserem navíc netrvá dlouho a nemusíte být ani hospitalizováni. Jestli vás trápí rozostřené čtení, nevidíte na dopravní značky, pak neváhejte a objednejte se na moderní zákrok, který dodá vašemu životu opět ostrý směr. Jak operace probíhá a pro koho je vhodná?

Pro koho je určena operace dioptrických vad laserem?

Pro koho je tedy zákrok vhodný? Pokud jste dalekozrací, krátkozrací, trpíte astigmatismem či jste starší lidé, kterým se postupujícím věkem zrak zhoršuje, pak tato operace dioptrií nabízí snadné řešení problému. Je jedno, jestli se vám zrak zhoršuje postupně, vlivem záření z obrazovek nebo třeba se vám obtíž s viděním projevila již v dětství. Moderní metody si poradí. Navíc se jedná o zákrok s dlouhodobým výsledkem, nebojte, že se bude za pár let opakovat.

Jak probíhá operace dioptrických vad laserem?

Samotným procesem zákroku vás provede lékař. Před operací absolvujete vstupní vyšetření, kde si vás specialista prohlédne, projde s vámi váš zdravotní stav a nastíní vám řešení. Stanoví se oční vada, vyšetří se zraková ostrost, tloušťka a zakřivení rohovky, lékař se podívá na šíři zornice a binokulární vidění, poté s vámi probere řešení. Vyšetření je důkladné, zabere 2 až 3 hodiny. Co následuje? Výsledky vyšetření nesmí být starší než 3 měsíce před operací, takže na zákrok půjdete do čtvrt roku. Jak probíhá zákrok samotný? S pomocí laseru se změní zakřivení oční rohovky tak, aby optický systém na sítnici opět ukazoval co nejpřesněji viděné předměty. Laserem lze přímo uvnitř rohovky oddělit tenkou vrstvu tkáně, toho využívá metoda ReLEx Smile. Také se na rohovce může utvořit ochranná lamela, poté se odpaří dioptrické vrstvy rohovky a na konec se lamela znovu přiklopí. Takto se postupuje u metody femtoLASIK. Hojení probíhá bez problému, pacienti se necítí nijak nepříjemně.

Laserová operace dioptrických vad – hojení

Operace očí laserem netrvá déle než 20 minut, na klinice budete asi dvě hodiny, pokud započítáme přípravu a následné pozorování stavu těsně po operaci. Po výkonu můžete jít domů tedy domů. Proč je operace rovněž bezpečná? Během ní jste při vědomí, takže budete vnímat lékaře a můžete dát vědět, pokud se vám nebude něco zdát. Oční víčko vám při zákroku bude držet pružný fixátor, je tak pojistkou proti případnému pohybu oka. Zapomeňte i na následné lepení očí, jako tomu bylo dříve, z kliniky půjdete ve slunečních brýlích. Co tedy zbývá? Najít spolehlivou kliniku. Jí je NeoVize. Ta poskytuje maximálně bezpečné a moderní metody, na které máte doživotní záruku. V rámci ní vám zrak klidně kdykoli v průběhu života dalším laserovým zákrokem zcela zdarma upraví. Pokud tedy není vaše vidění nejostřejší, neváhejte.

Zdroj informací: https://www.neovize.cz/

About the author

Jan Neckář

Leave a Comment