Magazín

Kdy volat elektro pohotovost?

Zatímco některé instalatérské práce, jako například rozešroubování a následnou očistu sifonu, možná zvládnete svépomocí, jde-li o elektřinu, volejte okamžitě odborníky!

Elektrická energie je pro život ve 21. století v podstatě nenahraditelná. Díky ní si můžeme posvítit, připojit se k internetu, vyprat si v pračce, uchovávat potraviny v ledničce. A brzy budeme na elektřinu i muset jezdit. Prostě jí potřebujeme čím dál víc. Stejně jako důležitá, je však i nebezpečná. Samotná práce s elektřinou není jen tak. Ve hře toho je totiž opravdu hodně. Váš majetek, potažmo život. Jakékoliv neodborné zásahy do sítě mohou být fatální. Mohou způsobit nejenom požár, ale také vás připravit o život.

Obsah

Co dělat, když nejde proud?

V první řadě nepanikařit. I když vás vypnutí proudu může vyvést z míry. Obzvláště pokud máte třeba neuloženou rozpracovanou práci na počítači, o kterou tak zřejmě přijdete. Prvním krokem bude zjistit příčinu problému. Je-li jím výpadek sítě, snadno zjistíte pouhým pohledem z okna. Pokud nesvítí ani sousedé, nezbyde vám nic jiného, než čekat, popřípadě problém nahlásit vašemu dodavateli energií a doufat, že jej v dohledné době odstraní.

Vyhozené pojistky

Horší to bude, nesvítíte-li pouze vy. Pokud tomu tak ke vší smůle je, prohlédněte si, jestli nemáte „vyhozené“ pojistky. Za tím může stát přetížení, zkrat stejně jako problém s jističem. Pokuste se je proto znovu nahodit. Ve většině případů je možné po tomto zákroku znovu svítit. Pokud ne, problém zřejmě bude někde jinde a vám nezbyde nic jiného, než povolat specialisty. Kontakt ně na je rozhodně vhodné mít uložený v telefonu. Bez proudu se totiž na internet nedostanete.

Elektro pohotovost Praha

Elektro pohotovost po Praze a okolí zajišťuje například společnost Elektro Elefant (na internetu hledejte pod odkazem elektrikář Praha pohotovost). Profesionální elektrikáři, kteří vám jsou k službám nonstop, tedy 24 hodin denně, k vám v rekordním čase přijedou (během dne do hodiny, v noci do hodiny a půl), zjistí příčinu problému a tu následně odstraní.

Opravy i revize

Obrátit se na ně ale můžete i s požadavkem na opravu elektrospotřebičů, revizi hromosvodů, výměnu jističů stejně jako instalaci a zapojení elektrospotřebičů. Můžete se spolehnout, že to bude provedeno s nejvyšší profesionalitou. Elektrikáři z Elefant Elektro nejenže mají dlouholetou praxi v oboru, ale také jsou pravidelně školeni a přezkušováni. To vše je zárukou, že u vás odvedou dobrou práci. Více informací hledejte na odkazu elektrikář pohotovost non stop.

About the author

Jan Neckář

Leave a Comment