Magazín

Jakou roli hraje slinivka břišní při obezitě

Příčinou obezity nemusí být v každém případě jen nadměrný příjem cukru. Za vyšší hmotností může stát i například špatně fungující slinivka břišní. Jak to poznat?

Strašák jménem cukr

Jako obezitu můžeme obecně označit takové onemocnění, při kterém má člověk dlouhodobě vyšší příjem energie než výdej. Pravdou ovšem zůstává, že velké množství obézních osob jí velmi málo a někteří z nich se třeba i věnují určité sportovní aktivitě. A víte o tom, že nejnovější průzkumy dokazují, že každé sedmé dítě trpí obezitou? Takové číslo je již poměrně alarmující. Díky tomu také mohou vznikat další onemocnění a zdravotní problémy. Přečtěte si, co dokáže vyřešit celostní medicína.

Evropská společnost často mívá až přehnaný strach z cukru. Stačí, že slyší o čaji slazeném třtinovým cukrem a rázem mají obavy o svoji hmotnost. Ale cukr není až tak škodlivý, jako se společnost domnívá. Vezměme si například arabský národ, který každý den spotřebuje velké množství tohoto sladidla. A nedá se říct, že by jim zrovna cukr nějak škodil nebo že by zrovna tato surovina vedla k výrazné obezitě.

Funkční slinivka je základ

Správně fungující slinivka symbolizuje důležitý faktor při boji proti obezitě. Pokud totiž pracuje tak, jak má, dokáže strávit potravu naprosto dokonale. A to včetně cukrů. Organizmus je přitom v takové chvíli spokojený a nevytváří si zbytečné tukové zásoby. Díky tomu člověk například nepociťuje takovou únavu, dobře spí, skvěle mu funguje paměť a má silnou imunitu.

Bohužel však práce slinivky může být někdy oslabená. Důsledkem toho není dokonale strávená potrava, která následně může ve střevech kvasit a hnít. Kvůli tomu se přes střevní stěnu do těla snadno uvolňují toxiny, které našemu zdraví rozhodně nepřispívají. Tělo se toxinů zbavuje s pomocí jater a ledvin. Ty však v takové chvíli nesou velkou zátěž a výsledkem je, že si tělo vyrobí větší množství tuků.

Takto špatně zpracovaná potrava tak nedokáže náš organizmus dostatečně vyživit. I z toho důvodu máte neustále pocit hladu, který ovšem vede opět k tvoření tukových zásob.

Trápí vás špatně fungující slinivka? Možná vám pomohou techniky celostní a čínské medicíny. Více informací se o nich dozvíte na www.netradicni-medicina.cz.

 

About the author

Makawiel

Leave a Comment