Magazín

Jak a koho vybírat pro domácí zdravotní péče vybrat?

Written by Jan Neckář

Poohlížíte se po poskytovateli domácí zdravotní péče , ale jste trochu bezradní? Nevíte, kde hledat a na koho se obrátit? Co si pohlídat a na co všechno máte nárok? My jsme si tímto procesem prošli a poradíme, na co si dát pozor a podle čeho poskytovatele vybírat.

Tím, kdo vám poradí a bude znát ty správné lidi – tedy poskytovatele, je určitě ošetřující lékař pacienta. Je totiž dobře obeznámen s aktuálním stavem pacienta a ví, jaké služby jeho stav vyžaduje a zda je pro něj vůbec domácí zdravotní péče vhodná. Zná místní poskytovatele a bude vědět, jestli zajišťují všechny potřebné služby. Poradit vám může také zdravotní sestra. Ta na vás bude mít asi trochu více času a bude s vámi moci všechno detailně probrat.

Další osobou, u které můžete získat informace, je někdo z rodiny či přátel. Osobní reference jsou k nezaplacení, proto neváhejte a poraďte se s nimi. Pokud ani toto není váš případ, poohlédněte se na internetu. Informace si ověřujte, ale i na této platformě získáte relevantní informace.

Jak vybírat konkrétního poskytovatele?

Zaměřte se na zkušenosti a reference. Dejte na vaše pocity, všímejte si, jak agentura komunikuje. Velmi důležitá je smlouva se zdravotní pojišťovnou pacienta. V případě, že péči předepisuje lékař, je poté plně hrazena ze zdravotního pojištění. Agentura ale musí mít s touto pojišťovnou uzavřenou smlouvu. Dalším důležitým parametrem je vzdálenost pobočky poskytovatele. Zejména u intenzivní péče je dojezdová vzdálenost stěžejní. V těchto případech se také zaměřte na to, aby byl v týmu agentury specializovaný lékař a zdravotní sestry. Toto už se odvíjí přímo od aktuálního stavu pacienta.

Špičkovým poskytovatelem domácí zdravotní péče je ProCare Medical. Agentura sídlí v Praze, ale jejich pobočky najdete v osmi krajích po celé ČR a pokud potřebujete domácí zdravotní péči v jiném regionu, domluví vše s konkrétní zdravotní pojišťovnou a služby poskytne kdekoli po celé ČR. Aktivně se účastní všech pilotních projektů, poskytují i intenzivní péči a disponují plně vybavenými sanitními vozy. Pacienta nejen odvezou, také jej doprovodí a odvezou zpět domů. Veškeré informace naleznete na webových stránkách www.procare.cz.

About the author

Jan Neckář

Leave a Comment